V Hagridovej chalupe ťa ubytujú iba za jednu libru. Stretneš sa tu aj s Harrym Potterom

  • North Shire je koncept ubytovaní v anglickom Yorkshire, ktorý sa zakladá sa príbehoch rôznych kníh, filmov aj rozprávok
  • Do 31. októbra prebieha súťaž o týždenný pobyt v Hagridovej chatrči s množstvom atrakcií
unsplash.com
Unsplash.com
  • North Shire je koncept ubytovaní v anglickom Yorkshire, ktorý sa zakladá sa príbehoch rôznych kníh, filmov aj rozprávok
  • Do 31. októbra prebieha súťaž o týždenný pobyt v Hagridovej chatrči s množstvom atrakcií

Možno si už aj ty stihol zaregistrovať britskú značku North Shire, ktorá pochádza z mestečka Saltburn-by-the-Sea v severnom Yorkshire. Špecializuje sa na jedinečné ubytovanie inšpirované svetom fantasy, rozprávok a kníh. Upozornil na ňu aj portál Insider.com.

Prespať tu môžeš napríklad v hobitej chalupe, rozprávkovom dome, netradičných karavanoch, dome Šialeného klobúčnika či v chatrči správcu rofkortských lesov, lúk a hájov Hagrida. Cena za jednu noc sa pohybuje okolo 140 eur.

Pre všetkých, ktorí milujú Harryho Pottera

Práve pre fanúšikov Harryho Pottera si majitelia konceptu prichystali originálne prekvapenie. Môžu sa zapojiť do súťaže, v ktorej za cenu jednej libry (1,12 eur) získajú pobyt na celý týždeň v Hagridovej chatrči. Možnosť zapojiť sa má naozaj každý a okrem týždňovej dovolenky na výhercu a jeho 5 kamarátov čakajú aj ďalšie darčeky, magický program či stretnutie s hrdinami populárnej ságy.

Dátum pobytu je určený presne na Vianoce medzi 22. až 29. decembrom a chatrč navštívi aj Santa s darčekmi.

Okrem toho si North Shire pre víťaza pripravil aj stretnutie so sovou Hedwigou a Harrym Potterom, s ktorým si bude môcť vychutnať magický čaj o piatej. Celý zážitok dokreslí jazda parným vlakom zo stanice Harryho Pottera v Goathlande. Ak sa ti nepodarí získať prvé miesto, ešte nemusíš zúfať. Druhá cena zahŕňa 3 dni v čarovnej chatrči a tretia zase dva dni. Súťaž prebieha do 31. októbra.

Hoci pomenovanie chatrč neznie príliš lákavo, vo vnútri sa nachádza prekvapivo pohodlné a luxusné vybavenie. Nechýba krb, sedacia súprava či veľký jedálenský stôl. V spálni nájdeš manželskú aj poschodovú posteľ. Zariadenie je obklopené širokými poliami poskytujúcimi krásne výhľady na oblasť Yorkshire.

Niečo pre fanúšikov Pána prsteňov aj na Slovensku

Pokiaľ si nielen fanúšikom Harryho Pottera a J.K. Rowlingovej, ale hovorí ti niečo aj práca J. R. Tolkiena, potom ťa zaujme, že na Slovensku máme vlastnú dedinku, ktorá pripomína sídlo hobitov ako vystrihnuté z Pána prsteňov.

Nájdeš ju v Liptovskej Tepličke a pravdepodobne ide o svetový unikát, ktorého historická stopa siaha až do 17. storočia. Ide o malé pivničky, ktoré sa nachádzajú priamo v zemi a pripomínajú malé hobitie domčeky. Ešte donedávna sa dali preskúmať iba v sprievode ich majiteľov, no teraz sú už voľne prístupné.

Zdroj: North Shire, Interez, Insider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech