V hľadisku štrikuje a doma má manžela. Britský olympijský medailista je miláčikom divákov hier v Tokiu

  • Britský športovec sa stal miláčikom internetu po tom, čo na OH v Tokiu v publiku štrikoval
  • Svoje výrobky predáva a pomáha charite na podporu osôb trpiacich rakovinou mozgu
pjimage - 2021-08-11T170457.104
Instagram/Tom Daley
  • Britský športovec sa stal miláčikom internetu po tom, čo na OH v Tokiu v publiku štrikoval
  • Svoje výrobky predáva a pomáha charite na podporu osôb trpiacich rakovinou mozgu

Britský olympionik a zlatý medailista v skokoch do vody Tom Daley sa v posledných dňoch stáva hitom internetu. Spôsobené to je zábermi, na ktorých športovec sedí v publiku olympijských hier a štrikuje.

Práve štrikovanie Daley označil za spôsob relaxu. Zlatý medailista si k svojej medaile uštrikoval malé puzdro, s ktorým sa pochválil na Instagrame.

Okrem svojho súkromného instagramového profilu spravuje športovec ešte jeden – madewithlovebytomdaley. Tento profil je určený jeho výtvorom a momentálne má 1,4 milióna sledovateľov. Prudkému nárastu fanúšikov môže vďačiť najmä olympiáde.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Tom Daley (@tomdaley)

Vedel si však, že štrikovanie má pre športovca aj hlbší zmysel? Po tom, čo sa na profile o štrikovaní nahromadili fanúšikovia, Daley sa rozhodol využiť to. Vytvoril fond pre britskú charitu The Brain Tumor Charity. Ide o spomienku na jeho otca, ktorý v roku 2011 tomuto typu rakoviny podľahol. Vďaka jednému z príspevkov sa Daleymu podarilo vyzbierať až 28-tisíc dolárov.

Talent od útleho veku

V roku 2008, kedy sa Daley premiérovo zúčastnil OH v Pekingu, sa stal druhým najmladším britským olympionikom. V tom čase mal iba 14 rokov. O 4 roky neskôr štartoval v Londýne, kde sa mu podarilo vybojovať s bronzovú medailu v individuálnych skokoch. Na OH v Rio de Janeiro získal ďalší bronz. Zlato získal až na OH v Tokiu, ku ktorému po niekoľkých dňoch pridal aj bronz za individuálny skok z výšky 10 metrov.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Tom Daley (@tomdaley)

27-ročný športovec sa skokom do vody začal venovať, keď mal 7 rokov. Už vtedy vyčnieval spomedzi ostatných a bolo jasné, že má pred sebou veľkú budúcnosť. Prvé národné a medzinárodné súťaže absolvoval keď mal iba 9 rokov. Iba mesiac po svojich 10 narodeninách vyhral súťaž v skokoch do vody 18-ročných. Stal sa tak najmladších víťazom tejto súťaže v jej histórii.

V roku 2007, keď mal Tom iba 12 rokov, získal špeciálnu výnimku, aby mohol súťažiť na Austrálskom olympijskom festivale mládeže 2007. Na tejto akcii môžu súťažiť iba starší ako 15 rokov. Aj napriek tomu, že Tom v súťaži nastúpil so zraneným palcom, so svojím športovým partnerom Callumom Johnstoneom získal vo finále striebornú medailu. V tom istom roku získal Tom ocenenie BBC za osobnosť roka 2007.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Tom Daley (@madewithlovebytomdaley)

Miláčik internetu

V roku 2010 si Tom založil kanál na platforme YouTube, na ktorý pravidelne pridáva videá týkajúce sa cvičenia a jedla. Práve na tomto profile v roku 2013 Tom priznal, že je v šťastnom vzťahu s mužom. Zaujímavosťou však je, že Tom nikdy otvorene nepriznal, že je homosexuál alebo bisexuál. V roku 2015 sa ho redaktor z The Guardian opýtal na jeho orientáciu, na čo športovec odpovedal, že týmto otázkam nevenuje žiadnu pozornosť, keďže je vo vzťahu s mužom. Dodal však, že ženy ho sexuálne priťahujú taktiež.

Veľkú časť fanúšikovskej základne večne usmiateho športovca tvoria podporovatelia LGBTI+ komunity. Dôvodom je skutočnosť, že Daley je šťastne „ženatý“ za muža, s ktorým vychováva syna. Jeho manželom je známy britský scenárista a aktivista za práva LGBT Dustin Lance Black.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Tom Daley (@tomdaley)

S Dustinom sa Tom zoznámil v roku 2013 a netrvalo dlho, kým spolu začali randiť. V roku 2018 Tom povedal, že to bola láska na prvý pohľad. Dvojica sa vzala v roku 2017 a rok po svadbe sa rodina rozrástla o ďalšieho člena. Tým je ich syn Robert Ray Black-Daley. 

Hoci je príchod nového člena rodiny radostnou správou, dvojica sa musela vyrovnať s mnohými negatívnymi a homofóbnymi komentármi na sociálnych sieťach. Tie si však pár nebral k srdcu a do výchovy malého syna išiel naplno.

Zdroje: Hello Magazine, Si.com, The Guardian

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie