V srdci Slovenska sa 400 ton piesku premenilo na umelecké diela. Výstava bude prístupná už túto sobotu

  • Hrabovská dolina sa nachádza pri Ružomberku, kde je tvorená krásnou prírodou
  • Tentokrát sa budú jej návštevníci môcť kochať nie len prírodou a atrakciami, ale aj sochami z piesku
  • Hrabovská dolina sa nachádza pri Ružomberku, kde je tvorená krásnou prírodou
  • Tentokrát sa budú jej návštevníci môcť kochať nie len prírodou a atrakciami, ale aj sochami z piesku

Hrabovská dolina vstupuje do letnej sezóny s novou atrakciou. Už v sobotu 29. mája 2021 sa otvorí Kráľovstvo Hrabovo. Až 400 ton piesku sa tu premenilo na umelecké diela s rozprávkovou tematikou.

Súčasťou výstavy pieskových sôch je aj 80 mveľká piesková pláž v Havajskom štýle či iné zaujímavé atrakcie. Pred neistým horským počasím chráni sochy špeciálny stan. Okrem sôch budú súčasťou areálu aj iné zábavné atrakcie a časom pribudne aj kino či letné animácie.

V zime zažila Hrabovská dolina šok, ktorý vystriedala katastrofa. Krásne pripravené Ľadové kráľovstvo nemohli otvoriť z dôvodu striktných covid opatrení a lockdownu a následne technická chyba zničila aj poslednú nádej na otvorenie nádherného ľadového areálu. Do leta však vstupujú so vztýčenou hlavou a chcú si vylepšiť chuť a zaujať návštevníkov.

Rozprávkové postavy z piesku

„Až 400 ton špeciálneho piesku z Maďarska sa pod šikovnými rukami rezbárov premenilo na úžasné rozprávkové postavy – naše pieskové Ľadové kráľovstvo reprezentujú Anna a Elza, podmorský svet Hľadá sa NEMO a Dory, nechýba Lapková patrola, Autá s McQueenom, Piráti s Karibiku, Simpsonovci či Harry Potter a Dinosaury,“ povedal Štefan Červeň, predseda Občianskeho združenia Hrabovská dolina.

Ako doplnil, výstavná sieň má až 600 m2 a na sochách pracovalo až tucet rezbárov zo Slovenska a Česka. Za 21 dní tu odrobili 2 100 hodín a už najbližšiu sobotu sa o kvalite diela budú môcť presvedčiť aj návštevníci Hrabova.

Pieskové sochy však nie sú všetko. Areál dopĺňa aj veľká piesková pláž v Havajskom štýle, dráha z piesku pre autíčka a keď to situácia v lete dovolí, tak tu budú organizovať večerné kino či koncerty.

Množstvo atrakcií či možností na výlet

 „Aktivisti, ktorých na Liptove máme nám môžu v iných regiónoch závidieť. Hrabovská dolina nepatrí k tým najznámejším lokalitám nášho regiónu, ale má obrovský potenciál,“ skonštatovala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Ďalej uviedla, že Hrabovská dolina je priamo spojená s mestom Ružomberok, ktoré vo svojom okolí ponúka nádhernú prírodu a výborné možnosti pre turistiku, cyklistiku, je tu kopec atrakcií aj možností na relax.

„Lokalita, kde sa nachádza Kráľovstvo Hrabovo je nádherná a aj vďaka tunajším vodným nádržiam vhodná na ďalší rozvoj letného turizmu,“ dodala Darina Bartková.

Celková rozloha tunajšieho areálu je 5000 m2, čo dáva nebývalé možnosti výletníkom aj dovolenkárom. Stačí už len, aby sa konečne umúdrilo aj počasie a začalo sa otepľovať. Za plážami s pieskom nebude treba cestovať k moru a zháňať covid pasy. Postačí navštíviť bezpečnú Hrabovskú dolinu, zrelaxovať sa pod palmou a zaboriť si nohy do piesku, a to jednoducho na Liptove.

Zdroj: Tlačová správa

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK