V júni pribudne Čechom priamy vlak do Chorvátska. V budúcnosti RegioJet nevylúčil ani Slovensko

  • Česi si budú môcť čoskoro užívať dovolenku v Chorvátsku
  • Vlaky budú obojsmerne jazdiť do prímorského mesta Rijeka z Prahy trikrát do týždňa
  • Kedy sa Slováci dostanú do Prahy?
chorvatsko (1)
Unsplash/Sergii Gulenok, TASR/Michal Svítok
  • Česi si budú môcť čoskoro užívať dovolenku v Chorvátsku
  • Vlaky budú obojsmerne jazdiť do prímorského mesta Rijeka z Prahy trikrát do týždňa
  • Kedy sa Slováci dostanú do Prahy?

Od 30. júna bude spoločnosť RegioJet vypravovať vlaky z Prahy do chorvátskeho prímorského mesta Rijeka. Uviedol to pre Novinky.cz hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj. Lístky by nemali byť drahé. Za jednosmerný zaplatíš približne 37 eur. Vlak bude mať dve zastávky, v Brne a Pardubiciach.

Sme opatrnejší

Česi svoje uvoľňovacie opatrenia vzali z trochu iného konca, než my. Napriek bezpečnostným opatreniam a neustálym pripomienkam o možnosti príchodu druhej vlny sa predpokladá o takýto spôsob dovolenkovania z radov českých turistov veľký záujem. 

Rijeka však nebude finálnou destináciou. Z terminusu by mali dovolenkárov rozviezť špeciálne autobusy, ktoré bude zabezpečovať prepravca RegioJet. Vlaky by mali podľa ich slov jazdiť trikrát týždenne a to oboma smermi, konkrétne v pondelok, stredu a v sobotu.

Na Slovensku sa zatiaľ cezhraničnú dopravu zastrešovanú spoločnosťou RegioJet obnoviť nechystajú. Redakcii Startitup to dnes predpoludním potvrdil v telefonickom rozhovore samotný prepravca. Čakajú totiž na nariadenie vlády súvisiace s opätovným otvorením hraníc smerom do Českej republiky. 

Keď príde čas, bude sa hovoriť aj o Slovensku

Hneď, ako bude takéto vyjadrenie na stole, začneme debatovať o obnovení vlakovej prepravy na Slovensko. Zatiaľ však nevieme odhadnúť, kedy sa niečo takéto uskutoční,“ vysvetlil prepravca. 

Zatiaľ je možné zo Slovenska vycestovať do zahraničia na 48 hodín. V hre je okrem susedného Česka aj niekoľko ďalších krajín. Je teda naďalej otázne, či budeme môcť stráviť dovolenku v zahraničí aj po dobu dlhšiu ako len pár dní.Krízový štáb zasadá spolu s vládou opäť dnes. 

V Česku bol núdzový stav, vyhlásený pôvodne kvôli rýchlemu nástupu a následnému šíreniu COVID-19, zrušený 17.mája. Po ňom došlo v krajine k mimoriadnym opatreniam. Tie však nie sú tak prísne, ako predošlým núdzový stav. 

Zdroje: novinky.cz, koronavirus.mzcr.cz, vlada.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech