V Kanade otvárajú najvyššiu, najdlhšiu a najrýchlejšiu horskú dráhu svojho druhu na svete

  • Kanadský zábavny park odštartoval tohtoročnú sezónu s kopou noviniek.
  • Tou najväčšou je otvorenie strmhlavej horskej dráhy, ktorá ponúka jazdu života.
  • 360 stupňová otočka, 90 stupňový sklon dráhy či podvodný tunel, to všetko ponúka.
kanada_zabavny
unsplash.com/@shateley
  • Kanadský zábavny park odštartoval tohtoročnú sezónu s kopou noviniek.
  • Tou najväčšou je otvorenie strmhlavej horskej dráhy, ktorá ponúka jazdu života.
  • 360 stupňová otočka, 90 stupňový sklon dráhy či podvodný tunel, to všetko ponúka.

Najväčší kanadský zábavný park Wonderland v Ontariu odhalil svoju najnovšiu horskú dráhu, ktorá je jedinou na svete svojho druhu. Pomenovanie dostala Yukon Striker a svoje brány otvorí už 3. mája, informuje inhalton.com.

Prvýkrát bol plán o výstavbe horskej dráhy predstavený v auguste minulého roka, už v tom čase odhaľoval jedinečnosť tejto dráhy a predstavil historický príbeh, ktorý sa nachádza aj na oficiálnom webe zábavného parku. Príbeh sa začal písať ešte v roku 1897, kedy sľubovala oblasť Yukonu bohatstvo, ktoré sa ukrývalo v ľadových riečnych korytách. Tie boli prepletané zradnými, strmými a šialeným stúpaniami vysoko do pohorí oblasti. Celé to z vtáčej perspektívy pozoruje zlatý orol, ktorý sa vznáša ponad pohoria a doliny a sleduje nebezpečný lov.

Po úspešnej výstavbe sa môže Yukon Striker podľa oficiálnych údajov pochváliť hneď niekoľkými svetovými prvenstvami:

  • Najvyššia strmhlavá horská dráha na svete s výškou 75 metrov.
  • Najdlhšia strmhlavá horská dráha na svete s celkovou dĺžkou  1 105 metrov.
  • Najrýchlejšia strmhlavá horská dráha na svete s max. rýchlosťou šialených 130 km/h.

Yukon Striker je 1 105 metrová oceľová trať, ktorá obsahuje štyri dynamické inverzie ponad návštevníkov v novej tematickej oblasti Frontier Canada. Na jej vrchole zažijete tri sekundy absolútneho šialenstva predtým, než sa začnete rútiť kolmo k zemi z výšky 75 metrov priamo do podvodného tunela,“ opisuje jazdu pre portál inhalton.com generálny riaditeľ zábavného parku Norm Pirtovshek.

Celková dĺžka jednej jazdy je podľa oficinálnych údajov niečo menej ako 3 a pol minúty s kapacitou 72 osôb rozdelených do troch vagónikov s jednotkovou kapacitou 24 osôb a ponúka zážitok, po ktorom zatúži každý milovník adrenalínu. Ak ťa nepresvedčili číselné údaje a „prázdne“ slová, pozri sa na jazdu z pohľadu prvej osoby.

Ako upozorňuje portál rli.uk, nejedná sa o najrýchlejšiu horskú dráhu na svete celkovo, pretože prvenstvo drží Formula Rossa v zábavnom parku Ferrari World Abu Dhabi s rýchlosťou 240 km/h. Yukon Striker je najrýchlejšou horskou dráhou so strmhlavou časťou dráhy. Rovnako je to aj v prípade absolútne najvyššej a najdlhšej horskej dráhy.

zdroje: rli.uk.com; canadaswonderlands.com; inhalton.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech