V kauze likvidácie mafiánskeho zabijaka nastal zvrat: Prokurátor obžaloval dvoch ľudí

  • Policajti vykopali a identifikovali pozostatky Roberta Niguta
  • Prokurátor v prípade obžaloval podnikateľa a mafiána
  • Jeden sa k vražde priznáva, druhý mlčí
Robert Nigut
TASR/Tomáš Halász, FB/Polícia Slovenskej republiky
  • Policajti vykopali a identifikovali pozostatky Roberta Niguta
  • Prokurátor v prípade obžaloval podnikateľa a mafiána
  • Jeden sa k vražde priznáva, druhý mlčí

Nastal zvrat v prípade vraždy jedného z najznámejších mafiánov Róberta Niguta. Dozorový prokurátor Bohdan Čeľovský portálu TV Noviny potvrdil, že bola v tejto súvislosti podaná obžaloba na Radovana Vargu, podnikateľa z východného Slovenska a Ladislava Alföldiho.

Varga je obžalovaný z objednávky vraždy a Alföldi z likvidácie. Prvý menovaný vinu popiera, druhý sa priznáva. Alföldi sa rozhodol nečakane prehovoriť o viacerých zločinoch koncom minulého roka.

Pracoval najmä pre Františka Doru mladšieho. Aj toho vo veci vraždy Niguta obvinili, no neobžalovali. Prokurátor nepodal obžalobu ani na Juraja Bugára z gangu sátorovcov.

pátranie
zdroj: minv.sk

Ilegálne pohrebisko

V Dolnom Chotári po takmer deviatich rokoch od zmiznutia obávaného mafiána 14. júla vykopali jeho telesné pozostatky. Analýza DNA potvrdila, že kosti skutočne patria zabijakovi gangu okoličányovcov Róbertovi Nigutovi.

Nigut inak prezývaný aj Luciano figuroval medzi najhľadanejšími zločincami a od roku 2013 bol na neho vydaný európsky zatykač. Meno obávaného zločinca však dnes už v systéme policajnej databázy patros nenájdete.

Dolný Chotár
zdroj: SIU/Barbora Plávalová

Miesto označil zabijak

Pozostatky mafiána so skleneným okom hľadali policajti s bagrami v ilegálnom pohrebisku takmer tri roky. Bolo to v čase, keď toto miesto elitným policajtom NAKA ukázal muž blízky starostovi obce aj jeho synovi, Ladislav Alföldi.

Miesto nálezu uzavreli a ohradili policajnou páskou. Oblasť, kde mafiánove kosti vykopali, miestni nazývajú Čierne vody. Pozostatky zavraždeného mafiána ležali v hĺbke 5 metrov. Tam ich podľa vlastnej výpovede zakopal samotný Ladislav Alföldi. 

Ladislav Alfoldi
zdroj: TASR/Jakub Kotian

Alföldi, ktorý mal obom Dorovcom robiť akúsi ochranku aj vodiča, sa pred súdom priznal, že vraždil na pokyn syna starostu Františka Doru mladšieho. Dora mladší naopak trvá na tom, že on si vraždu Niguta neobjednal.

Alföldi sa v tom čase priznal aj k vraždám ďalších troch ľudí. V súčasnosti je odsúdený na 25 rokov.

František Dora je spolu so synom Dorom mladším, Ladislavom Alföldim a Rolandom Szamaranským odsúdený za viaceré vraždy, podvody, drogovú trestnú činnosť, ako aj z členstva v skupine sátorovcov na 25 rokov väzenia.

Dolný Chotár
zdroj: SIU/Ivan Mego

Parťák ho polial benzínom

Muž so skleneným okom sa pred zmiznutím v lete 2013 z auta pokúsil zastreliť podnikateľa. S komplicom však havarovali. Ten namiesto toho, aby mu pomohol, ho polial benzínom.

O tom, kam sa obávaný mafián podel, sa špekulovalo niekoľko rokov. Svetlo do prípadu vnieslo až, keď niektorí členovia gangu sátorovcov prelomili mlčanie a začali spolupracovať s policajtmi. Po neúspešnej streľbe v Jahodnej ho mali ukryť v Dolnom Chotári a tam aj zlikvidovať.

Zdroj: TV Noviny

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá