V Košiciach pribudne až 125 pracovných miest pre IT. Vzniká tu softvérové vývojové centrum

  • V Košiciach vznikne technologické centrum na vývoj softvéru turbín
  • Spoločnosť Solar Turbines Slovakia by v ňom chcela zamestnať až 125 ľudí
Počítač
Unsplash/Glenn Carstens-Peters
  • V Košiciach vznikne technologické centrum na vývoj softvéru turbín
  • Spoločnosť Solar Turbines Slovakia by v ňom chcela zamestnať až 125 ľudí

V Košiciach vznikne technologické centrum na vývoj softvéru turbín. Bratislavská spoločnosť Solar Turbines Slovakia, s. r. o., by v ňom do konca roku 2023 chcela zamestnať 125 ľudí.

Logo

Redaktor Startitup s.r.o.

1300 - 2000 €
mesačne
mesačne

Centrum sa bude zameriavať na vývoj v oblasti IT, konkrétne pôjde o vývoj nových softvérových funkcií plynovej turbíny, aktualizácie existujúcich softvérov na ovládanie a diagnostiku plynových turbín, či vývoj softvérov pre použitie plynových turbín v rôznych oblastiach. Plná plánovaná kapacita sa predpokladá v roku 2023.

Projekt by mohol získať aj podporu štátu. Ministerstvo hospodárstva SR v materiáli predloženom do medzirezortného pripomienkového konania navrhlo firme poskytnúť investičnú pomoc v celkovej hodnote takmer 3,378 mil. eur, a to vo forme úľavy na dani z príjmov na úrovni 682 tis. eur a vo forme príspevku na vytvorené nové pracovné miesta vo výške 2,696 mil. eur. Stimul musí definitívne schváliť vláda.

Solar Turbines Slovakia je súčasťou skupiny kapitálovo a personálne prepojených subjektov skupiny Caterpillar Inc. Tá má v portfóliu viac ako 20 značiek, je svetovým popredným výrobcom stavebných a banských strojov a zariadení, motorov, komponentov či turbín.

Skupina Solar Turbines má hlavné sídlo v meste San Diego v Kalifornii v USA, pričom sa zameriava na výrobu stredne veľkých priemyselných plynových turbín s výkonom od 1 do 23 megawattov.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá