VIDEO: V lietadle sa nachádzajú tajné miestnosti, o ktorých si nevedel, že existujú

  • Určite si si niekedy počas dlho trvajúceho letu všimol, že po skončení servisu, ako je podávanie jedla a upratovanie, posádka zrazu niekam zmizne
  • Na palube náhle nikoho z posádky nevidíš, kde sa však všetci ukrývajú?
letcover
Youtube/screenshot
  • Určite si si niekedy počas dlho trvajúceho letu všimol, že po skončení servisu, ako je podávanie jedla a upratovanie, posádka zrazu niekam zmizne
  • Na palube náhle nikoho z posádky nevidíš, kde sa však všetci ukrývajú?

Aj letušky sú len ľudia a počas dlhotrvajúcich letov nemusia byť non-stop v pohotovosti a obskakovať pasažierov. Aj posádka lietadla má svoju oázu odpočinku nazvanú „Crew Rest Area“. Komfortnosť týchto tajných komnát síce závisí na požiadavkách jednotlivých aeroliniek, avšak niektoré disponujú pohodlím, ktoré nenájdeš ani v prvej triede. Tieto priestory sa často nachádzajú na veľmi nenápadných miestach, kde by ťa ani nenapadlo ich hľadať, či už v podpalubí alebo vo vrchnej časti lietadla.

Vo väčšine veľkých boeingoch sa nachádza špeciálne oddelenie umiestnené za kokpitom nad kabínou biznis triedy.

K dispozícií býva aj špirálovité schodisko skryté za nenápadnými dvierkami, ktoré sú umiestnené vedľa kokpitu. Ak by si sa tam chcel dostať, budeš potrebovať špeciálny kľúč, kód alebo veľmi dobré vzťahy s letuškou.V niektorých lietadlách sa k miestnosti na odpočinok nedá dostať po schodoch, vtedy posádka využíva tajné padacie dvierka. Predstav si, že si pokojne sedíš a zrazu uvidíš letušku ako vylieza z priestoru na batožinu. Áno, aj to sa môže stať v lietadlách aerolinky American Airlines, keďže tu vchod do tajnej kabíny vyzerá presne ako ten, kam si dávaš svoju príručnú batožinu.

Ak si niekedy premýšľal nad tým, stať sa stewartom alebo pilotom, nebolo by na škodu, ak by si mal v láske stiesnené priestory. S klaustrofóbiou by sa ti totiž v odpočinkových priestoroch veľmi dobre nespalo. Tieto kabíny majú 6 až 10 lôžok, teste pri sebe a celý priestor je bez jediného okna.

Nájdeš tu však lampičky, zrkadlá a úložný priestor na osobné veci. K dispozícií je tiež sada posteľnej bielizne a niekedy dokonca pyžamový set.

Postele bývajú umiestnené pozdĺž uličky, podobne ako na výletných lodiach. Ulička je však tak úzka, že po nej prejde len jeden človek a aj to bokom. V iných typoch lietadiel môžu byť postele umiestnené jedna na druhej a vybavené sú závesmi, ktoré blokujú hluk.


Najväčší luxus na palube prežíva pilot, ktorého odpočinková kabína by bola v niektorých častiach Číny považovaná za priestrannú izbu.V Boeingu 787 sa nachádza aj dodatková miestnosť pre pilotov, s dvoma miestami na spanie ako aj sedadlami typu biznis class, no nájsť sa tu dá aj kúpeľňa s toaletou a umývadlom.

Teraz keď vieš tajomstvo posádky je čas požiadať letušky o malú “tour.” Tak ako nie je zrovna veľký problém nazrieť do kokpitu, pokiaľ sa posádky slušne spýtaš a si zdvorilý nemusí byť nemožné vidieť tieto tajné miesta určené pre odpočinok posádky.

zdroj: youtube, airplanesticker.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie