V minulosti neobslúžili poslanca z Republiky. Teraz žnú u Bratislavčanov veľký úspech

  • Maťo Sohár a jeho manželka Jana stoja za úspešným podnikom Possonium
  • V minulosti si zastali svoje hodnoty a odmietli obslúžiť Petra Marčeka
dve ženy a posar drinku
Possonium
  • Maťo Sohár a jeho manželka Jana stoja za úspešným podnikom Possonium
  • V minulosti si zastali svoje hodnoty a odmietli obslúžiť Petra Marčeka

Maťo Sohár s manželkou Janou vymenili pohodlie kancelárskej práce a rozhodli sa splniť si sen. Chceli svojmu „hoodu“ priniesť to, čo mu chýbalo. Nesnažia sa byť unikátom.

Chceli od začiatku len miesto, kde sa stretne príjemná atmosféra, pekné prostredie a hlavne skvelí ľudia. Podľa reakcií Bratislavčanov na tento podnik treba len konštatovať, že sa im to skutočne darí.  

Koncept je zameraný na spájanie síl, a preto si u nich vieš vychutnať či už skvelý burger od stretfoodu U nás, vychladené pivko alebo aj koláčik s kávou. Na vegetariánov a vegánov sa tiež nezabudlo vďaka spolupráci s bistrom Made with Laf.

TOP reštaurácie, kaviarne a bary, ktoré žnú úspechy

Z kancelárie do gastra 

Pandémia v gastre spôsobila negatívny trend, že zamestnanci, ale dokonca aj majitelia radšej odišli pracovať do korporátov a kancelárií. Dialo sa tak najmä preto, lebo v inom odvetí videli potencionálne nižšie riziko výpadku príjmu. Maťo a Jana však tieto pokušenia prekonali. V ich prípade to bolo naopak. 

Maťo pomáhal pred vstupom do gastro vôd vo firme jeho rodičov, zaoberajúcou sa výrobou reklám. Jana zas prešla popri škole viacerými povolaniami.

Pracovala v interiérovom štúdiu, v stavebnej firme alebo aj na riečnej lodi. Ako študentka sa nevyhla ani rôznym krátkodobým brigádam, medzi ktorými sa už nachádzalo aj nejaké to gastro. 

raňajky na stole v záhrade
zdroj: instagram/possonium.streetfood

„Nečakala som, že sa neskôr objavím v gastre, počas mojich brigád som si hovorila, že s gastrom nechcem mať už nič spoločné,“ so smiechom hovorí Jana. 

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá