V minulosti stáli stovky eur, dnes ich nezoženieš pod tisíce. S vojenskými bunkrami sa roztrhlo vrece

  • Zúfalé situácie si vyžadujú zúfalé riešenia
  • Niektorí Slováci sa rozhodli prenajať alebo predať svoje vojenské bunkre
  • To, či ich niekto za vysoké sumy kúpi, je však otázne
pjimage – 2022-03-04T111530.084
Bazos.sk
  • Zúfalé situácie si vyžadujú zúfalé riešenia
  • Niektorí Slováci sa rozhodli prenajať alebo predať svoje vojenské bunkre
  • To, či ich niekto za vysoké sumy kúpi, je však otázne

Po tom, čo sa na Slovensku začali šíriť informácie o jadrovej pohotovosti Ruska, Slováci začali robiť predovšetkým dve veci. Začali vykupovať jódové tabletky a rozhodli sa vybaviť si cestovný pas, vďaka ktorému by v prípade krízy odišli z krajiny nevedno kam.

Niektorí ľudia sa však rozhodli túto situáciu využiť a obohatiť sa. Už včera sme ťa informovali o prenájme protiatómového krytu. Majiteľ tohto krytu sa rozhodol, že dá do prenájmu izbu so štyrmi lôžkami v atómovom kryte. Podľa inzerátu sa kryt nachádza v Bardejove a cena na mesiac prenájmu je 4 000 eur. 

Tento inzerát však nie je jediný, ktorý hľadá svojho buď dočasného nového majiteľa, alebo toho trvalého.

Na niektoré potrebuješ hypotéku

Ak si na portáli Bazos.sk vyhľadáš vojenské kryty, vyskočí na teba zaujímavá ponuka. Ide totiž o vojenský kryt nachádzajúci sa v blízkosti Bratislavy, konkrétne v Devínskej Novej Vsi. Ako sa píše v inzeráte, kryt je dostupný autom a od cesty je vzdialený iba 11 metrov. Od rakúskej hranice je vzdialený 800 metrov. 

Inzerent ďalej uvádza, že steny bunkru sú hrubé 80 centimetrov a sú vyrobené z tvrdeného železobetónu. Stavba je v súčasnosti v osobnom vlastníctve a využíva sa ako pivnica. Aj napriek tomu je bunker prispôsobený k bývaniu a disponuje drevenou posteľou s policami. Okrem toho bunker disponuje dvoma strieľňami a otvormi na periskopy, ktoré sa dajú prerobiť na komín pre krb. Hoci je bunker bez prívodu vody, kanalizácie a elektriny, jeho cena je astronomická. Stojí totiž 32 000 eur.

V prípade, že by sa obyvateľom hlavného mesta nechcelo cestovať na východ Slovenska a do bunkru investovať celý majetok, na predajú sú aj úkryty v ich blízkosti, ktorú sú cenovo dostupnejšie. Pred niekoľkými dňami portál Bratislava Zoznam poukázal na bunker nachádzajúci sa v obci Devínska Nová Ves.

Objekt o výmere 26 štvorcových metrov je označovaný za špeciálnu nehnuteľnosť označenú ako vojenskú pevnosť. Zlou správou je, že je v pôvodnom stave. Dobrou, že sa nachádza v zarastenom poraste, vďaka čomu je neviditeľný. 

Ceny išli prudko hore

V roku 2016 síce nikto nepredpokladal, že nastane súčasná situácia, no možnosť uchmatnúť si vlastný bunker mali ľudia už vtedy. V roku 2016 prišiel totiž magazín Život s informáciou, že Ministerstvo obrany rozpredáva bunkre, kryty a opevnenia.

V roku 2016 boli v ponuke bunkre na východnom Slovensku, a tie najlacnejšie stáli 576 eur. Predtým sa predávali bunkre na západe. Zaujímavosťou je, že v ponuke bolo aj malé opevnenie pre maximálne 4 osoby, ktorého cena bola 171 eur. Asi nie je potrebné zamýšľať sa, koľko by stálo dnes.

Zabudnúť však nesmieme na dvojpodlažný bunker v hlavnom meste, ktorý mal kapacitu 22 osôb. Jeho cena sa od tohto počtu odrážala, stál totiž 22-tisíc eur.

Zdroje: Bratislava Zoznam, Bazos, Život

Najnovšie videá

Trendové videá