V Mlynskej doline vyrastá slovenská blockchainová komunita

  • Slovenský coworking 0100 Campus je na scéne len niečo vyše roka
  • Neustále však rastie a nedávno spojil sily so spoločnosťou DECENT
  • Ak sa zaujímaš o blockchain technológiu, nespusti Campus z hľadáčika
FB 0100 Campus
  • Slovenský coworking 0100 Campus je na scéne len niečo vyše roka
  • Neustále však rastie a nedávno spojil sily so spoločnosťou DECENT
  • Ak sa zaujímaš o blockchain technológiu, nespusti Campus z hľadáčika

Priestor 0100 Campus v srdci Mlynskej doliny otvoril svoje brány na konci roka 2016 a dnes sa v ňom koncentrujú mladí šikovní ľudia z lokálnych aj medzinárodných startupov, freelanceri, študenti a podnikatelia. Teraz komunitu coworkingu stále viac dopĺňajú aj nadšenci okolo blockchain technológie, ktorá dnes hýbe svetom.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: FB Campus 0100

Campus dnes spolupracuje s úspešnou spoločnosťou DECENT, ktorá vlani vyhrala Startup Awards a ktorej zakladateľov sme nedávno ocenili ako Startitup osobnosti roka 2017. Matej Michalko a Matej Boďa budujú globálnu spoločnosť s pobočkami v troch krajinách. Svojou distribučnou platformou založenou na blockchaine chcú zmeniť spôsob, akým dnes funguje digitálny a zábavný biznis. DECENT mimochodom vo svojich začiatkoch sedel práve v 0100 Campuse.

Okrem neho tu nájdeš aj krypto-nadšencov z Crypton Digital, ktorí poskytujú služby v oblasti ťaženia kryptomien, cloudových riešení ťaženia a prevádzkujú viacero kryptofariem na Slovensku aj v zahraničí. Technológie založené na blockchaine sa snažia priniesť do rôznych oblastí priemyslu a biznisu. „Digitálne peniaze“ podľa nich časom nahradia tie klasické.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: FB Campus 0100

Portfólio blockchainových startupov v Campuse dopĺňa spoločnosť Bethereum, ktorá prináša revolúciu stávkovania, ktoré chcú spraviť bezpečnejším a transparentnejším. Stoja za platformou pre športové stávky, ktoré prebiehajú pomocou špeciálneho bether tokenu, ktorý je založený, ako už z názvu spoločnosti vyplýva, na kryptomene Ethereum. Bethereum má HQ v Hong Kongu a za jeho úspechom stoja Martin Herman a Peter Gál.

V 0100 Campuse aktuálne plánujú množstvo eventov spojených s blockchainom. Najbližšie to bude DECENT Meetup už 20. februára, ktorý je v poradí štvrtým Meetupom. Dozvieš sa na ňom priamo od zakladateľov napríklad to, ako prebiehala najúspešnejšia ICO kampaň na Slovensku, pri ktorej sa podarilo vyzbierať takmer 6 000 BTC. Ak sa ti zvýši pulz vždy, keď počuješ slovo „kryptomena“, „bitcoin“ či „blockchain“, rozhodne nesmieš chýbať.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: FB Campus 0100

Sleduj tiež ďalšie eventy, ktoré coworking organizuje. Campus v spolupráci s DECENTOM a spoločnosťou EY nedávno hostil piate podujatie NEXT Event, ktorý sa točil práve okolo blockchain technológie a na livestreame si ho pozrelo 4-tisíc ľudí. V blízkej dobe sa tiež môžeš tešiť na plánovaný najväčší Blockchain Hackaton, ktorý bude rozhodne veľkou udalosťou slovenskej krypto-scény.

Sleduj 0100 Campus a nenechaj si to ujsť. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech