V načierno otvorenom bare popíjali, prichytila ich polícia. Výčapník sa bránil: “To sú domáci, cudzím nenalievam“

  • V českom meste Hradec Králové polícia prichytila približne desať ľudí s pivom v ruke
  • Sedeli na predzáhradke a veselo popíjali
  • Video uverejnila česká polícia na Facebooku
pivo, Česko
TASR/Roman Hanc, pixabay/Fero Banjo
  • V českom meste Hradec Králové polícia prichytila približne desať ľudí s pivom v ruke
  • Sedeli na predzáhradke a veselo popíjali
  • Video uverejnila česká polícia na Facebooku

Nielen u nás, ale aj u našich susedov Čechov to s koronavírusom nevyzerá veľmi ružovo. Za piatok im pribudlo 14 676 prípadov, čo je zhruba o sto viac ako vo štvrtok a o tritisíc viac ako pred týždňom. Niektorí si však z pandémie ťažkú hlavu nerobia.

Po Facebooku koluje video, ktoré zverejnila česká polícia. Vo štvrtok dopoludnia sa totiž českí muži zákona objavili v podniku s predzáhradkou, konkrétne v meste Hradec Králové. Približne desať hostí veselo popíjalo pivo.

Dopriali si pivo aj cigaretu

„Neviem, že či o tom viete, ale všetci porušujete vládne nariadenie. Užívanie alkoholu na verejnosti je zakázané. Dobre viete, aká je epidemiologická situácia v republike. Počty nakazených sa zvyšujú a vy tu vedľa seba sedíte, bez rúšok, a pijete pivo,“ rázne zakročila česká ruka zákona.

Hostia so sklonenými hlavami, fajčiac cigarety len počúvali, čo sa im policajt snaží povedať. „Nie je vám to hlúpe? Myslíte si, že to je v poriadku?“ Na to mu hosť odvetil: „To hovoríte vy nám? A čo tí hore?“ Narážal na českých politikov. „Každý musí začať od seba, a to bez ohľadu na ostatných. Myslíte, že je lepšie popíjať pivo?,“ povedal policajt, na čo mu hosť odvetil: „Ja si myslím, že áno.“

Od výčapného si vyžiadal občiansky preukaz a spýtal sa ho, prečo im vôbec nalieva. „To sú všetci domáci, cudzím nenalievam. Iba do PET fliaš.“

Čechom odzvonilo

Podľa informácií iPrima priestupok zo strany hostí a prevádzkara budú riešiť správne orgány mesta Hradec Králové.

Česká vláda vyhlásila v piatok v krajine nový núdzový stav, ktorý bude platiť od 27. februára do 28. marca. Pre zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v súvislosti so šírením koronavírusu pristúpila vláda premiéra Andreja Babiša k prísnejším opatreniam, ktoré začnú platiť od pondelka 1. marca.

Česko zavádza prísne opatrenia. Ľudia si musia pred odchodom z domu napísať čestné vyhlásenie, kam a prečo idú

Zdroje: iPrima, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech