V najvyššej rezidenčnej veži na Slovensku sa predáva byt za 688-tisíc eur, čoskoro tu pribudne aj nový mestský park

  • Spolu s dokončovaním administratívnej budovy a odhaľovaním fasády novej najvyššej rezidenčnej veže na Slovensku vznikne v projekte Klingerka aj nový mestský park
  • Developer projektu J&T Real Estate tak chce naplniť prísľub obyvateľom novej dominanty bratislavského downtownu
  • Tí očakávali, že v čase sťahovania do nového objektu budú mať pod oknami aj rozľahlú zelenú športovo-relaxačnú zónu
coverk
JTRE/Klingerka
  • Spolu s dokončovaním administratívnej budovy a odhaľovaním fasády novej najvyššej rezidenčnej veže na Slovensku vznikne v projekte Klingerka aj nový mestský park
  • Developer projektu J&T Real Estate tak chce naplniť prísľub obyvateľom novej dominanty bratislavského downtownu
  • Tí očakávali, že v čase sťahovania do nového objektu budú mať pod oknami aj rozľahlú zelenú športovo-relaxačnú zónu

Nový park sa bude rozprestierať od parkoviska pri obytnej veži až k zástavbe rodinných domov. Prirodzene sa stane akýmsi epicentrom socializácie obyvateľov lokality na hraniciach Ružinova so Starým Mestom. Zabezpečiť má kvalitný verejný priestor a miesto na oddych a šport.

„Rozloha športovo-relaxačnej časti územia je až 5 300 štvorcových metrov. Viac ako polovicu tejto plochy bude pokrývať zeleň a zvyšok doplní centrálne osadené detské ihrisko, plocha s workoutovými strojmi, menšie ihrisko na loptové hry a chýbať nebude ani stojisko pre bicykle pri námestí pred administratívnou budovou,“ vyratúva benefity Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ JTRE.

zdroj: JTRE/Klingerka

Park navrhol skúsený tím architektonického štúdia GFI. Autori celého projektu Klingerka spolupracovali s oceňovanými dizajnérmi zo spoločnosti mmcité, ktorej produkty získali Českú cenu za architektúru 2020. Sústredili sa najmä na požiadavky a potreby komunity, ktorá ho bude využívať.

„Cieľom bolo vyskladať takú ponuku, ktorá by oslovila nielen pôvodných obyvateľov Klingerovej kolónie, ale aj ľudí z administratívnej budovy butikového typu a predovšetkým vlastníkov bytov 35-poschodovej obytnej veže,“ vysvetľuje Peter Medľa, projektový manažér Klingerky.

zdroj: JTRE/Klingerka

Požiadavky na verejné priestory, v ktorých si človek kompenzuje zvyčajne sedavé zamestnanie pohybom vonku a stretnutiami s priateľmi, ešte zdôraznila pandémia. Ľudia počas karantény značne vyhľadávali možnosti oddychu a pohybu.

zdroj: JTRE/Klingerka

„Je úžasné, že nadčasovosť projektu Parku Klingerka tieto atribúty spĺňa. Ukazuje to na profesionalitu developera a architektov, ktorí vytvorili v srdci Bratislavy projekt, kde okrem nadštandardného bývania vznikne aj kvalitná exteriérová oáza. V nej bude možné tráviť čas a pri tom využiť výrobky mestského mobiliára, ktoré zaujmú dizajnom a materiálovým prevedením a okrem relaxu dokážu poskytnúť priestor aj pre tých, ktorí budú chcieť vykonávať prácu formou home office na čerstvom vzduchu,“ hovorí predseda predstavenstva mmcité Aleš Bakoš.

zdroj: JTRE/Klingerka

Detské ihrisko na ploche 380 štvorcových metrov uprostred parku bude pozostávať z dvoch častí. Jedna bude vybavená prvkami napodobňujúcimi pavúčie siete a druhej časti budú dominovať hojdačky či zábavný hrad.

Na zelenej ploche okolo ihriska s výmerou 470 štvorcových metrov budú hustejšie osadené lavičky pre rodičov či starých rodičov. Ihrisko pre loptové hry a workoutové ihrisko osadili architekti na roh Súkenníckej a Valchárskej ulice.

zdroj: JTRE/Klingerka

Koľko tu stojí byt?

Klingerka je navrhnutá ako koncept dvoch budov – bytovej veže a administratívneho objektu. Tie sú prepojené polozapusteným parkovacím domom so zelenou strechou. Architektonické štúdio GFI osadilo rezidenčnú vežu s 35 poschodiami na východnú stranu pozemku, čím zabezpečilo budúcim vlastníkom skutočne luxusné výhľady.

Ak by si sa rozhodol bývať či aspoň zainvestovať práve v tejto lokalite, nebude to lacná záležitosť. Pozreli sme sa na ponuku momentálne voľných bytov v Klingerke a na predaj zostalo už len posledných 12 nehnuteľností.

Chcel by si bývať v Klingerke?

Ich ceny sa pohybujú od cca. 281-tisíc eur za byt na 33. poschodí s celkovou rozlohou 53,4 metrov štvorcových. Ak by si sa rozhodol bývať skôr na 11. poschodí, za byt s rozlohou interiéru 100,6 metrov štvorcových zaplatíš viac ako 447 000 metrov štvorcových.

zdroj: JTRE/Klingerka

Voľný je aj byt na 34. poschodí s rozlohou viac ako 153-metrov štvorcových, ktorý sa predáva za viac ako 688-tisíc eur. Platí, že tieto ceny bytov sú uvádzané v štandardnom vybavení. Ak by si tu chcel aj pohodlne parkovať, cena vnútorného parkovacieho státia momentálne vychádza na 27 600 eur, v prípade vonkajšieho státia je potrebné zaplatiť 19 200 eur.

zdroj: JTRE/Klingerka

Súčasťou projektu je aj kancelárska budova s 11 podlažiami, ktorá vytvára plynulý prechod k existujúcej zástavbe rodinných domov pôvodnej Klingerovej kolónie. Doteraz zrealizovaná časť projektu, spolu s ďalšími nedávno predstavenými etapami, má výrazne dotvoriť panorámu hlavného mesta.

Jednotlivé objekty tu vytvoria zástavbu pozdĺž Košickej ulice s výškovou dominantou na rohu od Prístavnej. Verejné zelené vnútrobloky s pavilónmi sa majú potom napojiť na Klingerovu kolóniu. Vzniknúť by tu malo komunitné prostredie oddelené od dopravného ruchu Košickej ulice.

Zdroj: JTRE/Klingerka

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK