V národnej lotérii môžu Mexičania vyhrať dom drogového bossa El Chapa. Nechýbala tajná chodba, no luxus nečakaj

  • Všetky stopy po temnej minulosti z domu odstránili, ide o bežný dom pri parku
  • O dom pri dražbe neprejavil záujem nikto, v lotérií je záujem výrazne vyšší
Lotéria El Chapo
Unsplash/MEAX PROD,Alejandro Garay
  • Všetky stopy po temnej minulosti z domu odstránili, ide o bežný dom pri parku
  • O dom pri dražbe neprejavil záujem nikto, v lotérií je záujem výrazne vyšší

Joaquín „El Chapo“ je snáď najväčším kriminálnikom 21. storočia, svojho času nepopierateľne patril k tým najhľadanejším. Práve vďaka nemu do USA vo veľkom prúdili drogy, El Chapo mal na svedomí približne polovicu z celkového množstva tých, ktoré na územie Spojených štátov dorazili.

Na konto si pripísal aj viac ako tisícku ľudských životov.

Jeho dom bude onedlho patriť náhodnému šťastlivcovi, nového majiteľa totiž vyžrebujú v mexickej národnej lotérii, informuje Insider.

Z domu viedla cesta do podzemných chodieb, vďaka ktorým unikol polícii

V danom dome, v meste Culiacán sa v roku 2014 El Chapo skrýval pred políciou, ktorá sa ho už niekoľko rokov snažila dolapiť. Dokázal im z neho uniknúť. Osudu sa napokon vyhol len na pár dní, chytili ho v neďalekom meste Mazaltan.

Jeho dom úrady odvtedy zrenovovali. Okrem iného odstránili kamery, ktoré boli na dom detailne namierené a zadebnili aj dieru pod vaňou, ktorá viedla do podzemných tunelov, vďaka ktorým sa mu pred pár rokmi podarilo ujsť.

V roku 2019 ho z Mexika vydali do USA, kde bol súdený. Napokon ho v júli 2019 odsúdili na doživotie a jeho dom prepadol štátu.

Mexiko
zdroj: Unsplash/Jezael Melgoza

Tým, komu dom patril, sa nikto nechváli

To, že bude dom výhrou v lotérii, oznámil na svojej stránke Mexický inštitút pre vrátenie odcudzeného tovaru (INDEP). Nespomenuli však, že bol kedysi útočiskom známeho El Chapa. Hovoria o ňom iba ako o dome z Culiacánu.

Túto skutočnosť nepodotkol ani prezident Andrés Manuel López Obrador, ktorý ceny lotérie oznamoval ešte v júni. O dome sa vyjadril ako o pozemku s čiernym plotom vo výbornej lokalite, len pár minút chôdze od parku. Neslávneho drogového lorda tak nespomenul nikto, píše ABC.

INDEP sa pozemok aj s domom snažili minulý rok vydražiť, počiatočná suma predstavovala približne 110 000 eur. Vtedy sa však nenašiel žiaden záujemca, aj keď bola jeho prvotná cena výrazne pod odhadovanú sumu, ktorá predstavuje 155 000 eur. Dom je už roky opustený a jeho dve izby zívajú prázdnotou. Onedlho však budú mať svojho nového majiteľa.

Dom je o niečo skromnejší, než si ľudia v danej lokalite zvyknú dopriať. Chýba napríklad bazén či čokoľvek, čo by predstavovalo luxus. Ľudia majú aj napriek tomu vysoký záujem a lístky do lotérie kupujú v hrstiach, jeden stojí približne 10 eur. Ľudia môžu vyhrať nejakú z 22 cien, pričom niektoré ďaleko presahujú aj cenu domu bývalého lorda podsvetia.

Zdroje: Insider, ABC, INDEP

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech