V nemeckom meste sa odohral brutálny útok na len 13-ročnú Slovenku. Mučili ju rovesníčky

  • Len 13-ročná Slovenka sa v nemeckom meste Drážďany stala obeťou surového útoku
  • Vyhliadla si ju skupina mladých školáčok
  • Mučili ju v opustenej budove
útok v Drážďanoch
Ilustračné foto Unsplash/Egor Myznik
  • Len 13-ročná Slovenka sa v nemeckom meste Drážďany stala obeťou surového útoku
  • Vyhliadla si ju skupina mladých školáčok
  • Mučili ju v opustenej budove

V meste Meißen, neďaleko Drážďan, prežila 13-ročná dievčina zo Slovenska desivé chvíle počas útoku, ku ktorému došlo v parku Käthe Kollwitz.

Štvorica dievčat z Ukrajiny vo veku od 12 do 17 rokov ju najskôr zaskočila, uniesla a potom ju niekoľko hodín mučila, informuje denník Bild. Polícia teraz vyšetruje obavy, že táto brutálna skupina dievčat mohla svoje činy dokonca zaznamenávať na video.

Útok „dievčenského gangu“

Útok sa odohral údajne okolo deviatej hodiny ráno v sobotu. Mladú Slovenku mala skupina ukrajinských školáčok najskôr osloviť, potom schmatnúť a nasilu odvliecť z parku do opustenej budovy. Tam ju zviazali a opakovane bili, vrátane početných úderov palicou, ako píše denník.

Po piatich hodinách utrpenia, okolo druhej hodiny poobede, sa dievčine podarilo uniknúť. S vážnymi zraneniami sa dokázala dostať preč a zavolať pomoc.

Lekár neskôr ošetril jej rany a medzitým polícia vypátrala útočníčky, štyri dievčatá ukrajinského pôvodu, ktoré teraz čelia obvineniam z nezákonného zadržania a nebezpečného ublíženia na zdraví.

V rámci vyšetrovania pracujú aj so skutočnosťou, že útočníčky mohli svoje činy natáčať. Polícia zabezpečila ich smartfóny a momentálne prebieha vyšetrovanie tejto možnosti. Celonárodné štatistiky policajného záznamu z roku 2023 naznačujú zvýšenie násilia najmä medzi mladými migrantami.

Strach zo spolužiakov v nemeckých školách

V niektorých nemeckých školách dochádza k zvýšenému náboženskému napätiu. Deti, ktoré sú ateisti alebo kresťania, sa niekedy zo strachu z násilia a zastrašovania tvária, že konvertovali na islam. Denník Bild informoval, že podľa jedného policajta sa situácia v školách zhoršuje.

Niektorí prísni moslimovia tlačia na deti iných vierovyznaní, pričom sa snažia presadiť právo šaría v Nemecku. Obrátenie sa na islam je podľa nich jednoduché, stačí verejne vysloviť šahádu, čo je vyznanie viery.

Vo viacerých školách sa vyskytujú incidenty, ako je napríklad šikana súvisiaca s odevom a segregáciou pri telesnej výchove, ako to bolo zaznamenané na strednej škole v Bonne.

Na škole v Neussu niektorí študenti dokonca navrhovali kameňovanie svojich spolužiakov a vyjadrovali odmietanie demokracie, s cieľom presadiť segregáciu žien a ich zahaľovanie.

Ako uvádza český spravodajský portál Novinky.cz, táto situácia nie je ojedinelá. Zaznamenané incidenty poukazujú na rastúce napätie a vytváranie paralelných spoločností na školských dvoroch.

V reakcii na tieto problémy sa zvyšuje počet rodičov, ktorí hľadajú pomoc v poradenských centrách, pretože ich deti zvažujú konverziu na islam, aby sa vyhli podpichovaniu a možným útokom od spolužiakov.

Zdroje: Bild, Bild, Novinky

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá