V Newyorskej nemocnici liečia kriticky chorých pacientov s koronavírusom vysokými dávkami Vitamínu C

  • Túto taktiku zvolili lekári po sľubných výsledkoch z Číny, kde sa zdá že túto pandémiu dostali pod kontrolu.
  • Kriticky chorým pacientom začali doktori podávať 1500 miligramov intravenózneho vitamínu C denne.
Vitamín C
Zdroj:Pexels/Unsplash
  • Túto taktiku zvolili lekári po sľubných výsledkoch z Číny, kde sa zdá že túto pandémiu dostali pod kontrolu.
  • Kriticky chorým pacientom začali doktori podávať 1500 miligramov intravenózneho vitamínu C denne.

Doktor Andrew G. Weber je pľúcny lekár a špecialista na kritickú starostlivosť o pacientov postihnutých koronavírusom. Pôsobí v dvoch zdravotníckych zariadeniach na Long Islande a uviedol, že pacienti v kritickom stave s vírusom COVID – 19 okamžite dostávajú dávku 1500 miligramov vitamínu C, uviedol pre New York Post.

Následne sa im táto dávka silného antioxidantu podáva trikrát, alebo štyrikrát denne. Na túto liečbu pristúpili po sľúbných výsledkoch, ktoré zaznamenali čínsky lekári v rámci svojej experimentálnej liečby.

Prečo pacientom pomáha predávkovanie vitamínom C?

Každá dávka tohto vitamínu C, ktorú pacienti dostanú, predstavuje približne 16 násobok odporúčanej dennej dávky pre bežného človeka. Dospelý muž by mal denne do seba dostať 90 miligramov tohto vitamínu a dospelá žena 75 miligramov.

Ohľadom tohto typu liečby sa vyjadrilo aj samotné zdravotnícke zariadenie Northwell, kde Weber pracuje- „Pacienti, ktorí dostali vitamín C znášajú túto chorobu oveľa lepšie, ako tí, ktorí ho nedostali. Vitamín C sa v zdravotníctve v boji proti rôznym koronavírusom používa už dlhé roky. Samozrejme, množstvo vitamínu, ktoré sa pacientom dávkuje je rôzne, podľa toho v akom stave sa nachádza, “ uviedol hovorca zariadenia Jason Molinet.

Počet nakazených v USA raketovo stúpa

Zdá sa, že novým silným ohniskom nákazy sa okrem Európy stali aj Spojené štáty americké. Z 24. marca 2020 na 25. marca 2020 totiž stúpol počet pozitívne testovaných na nový koronavírus o približne 11 tisíc ľudí.

Najviac prípadov chorých na COVID – 19 je práve v štáte New York a samotnom New York City, kde doktor Weber pôsobí. Ten zároveň odkazuje, že liečbu pomocou vysokých dávok vitamínu C by mali skúsiť po celom svete.

Zdroje: Nypost.com, Dailymail.co.uk, Techtimes.com, Worldometers.info

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech