V Nitre vznikajú nadštandardné rezidencie za dostupnú cenu. Ideálne bývanie pre mladých ľudí?

  • Len 40 minút od Bratislavy, na okraji Nitry, vyrastá nová mestská štvrť určená hlavne pre mladých
  • Obyvatelia to budú mať blízko do mesta, k diaľnici aj do prírody
  • Projekt Green Avenue ponúka k bytom automaticky aj parkovanie, pivničnú kobku a kuchyňu
ilustrak_pupava
Green Avenue
  • Len 40 minút od Bratislavy, na okraji Nitry, vyrastá nová mestská štvrť určená hlavne pre mladých
  • Obyvatelia to budú mať blízko do mesta, k diaľnici aj do prírody
  • Projekt Green Avenue ponúka k bytom automaticky aj parkovanie, pivničnú kobku a kuchyňu

Slovensko už niekoľko rokov zažíva realitný boom, ktorý sa však ani zďaleka nedeje len v Bratislave. Najnovšie pozornosť pritiahol developerský projekt Green Avenue residencies od púpava development určený najmä pre mladých ľudí, ktorý sa nachádza len kúsok od prírody a zároveň je blízko k centru mesta Nitra.

V novej mestskej štvrti majú záujemcovia na výber z bytov aj domov

Green Avenue ponúka 1- až 4-izbové byty v troch nízkopodlažných bytových domoch alebo bývanie v jednom z priestranných a prakticky riešených rodinných domov so záhradou. 

zdroj: Green Avenue - Projekt je tesne pred dokončením.

zdroj: Green Avenue - Výhľad na Zobor.

V okolí je množstvo príležitostí na voľnočasové aktivity aj pohyb v prírode – v blízkosti sú tenisové kurty, atletický štadión, športová hala či obľúbená cyklotrasa. Spoločný priestor novej mestskej štvrte ponúka množstvo zelene a plánuje sa detské ihrisko aj zelený park.

Chceli sme do Nitry priniesť nadštandardné, no cenovo dostupné bývanie,“ popisuje projekt Miloš Hačko, konateľ púpava development. 

Okrem vizualizácií interiéru je na stránke projektu k dispozícii aj virtuálna prehliadka bytu, vďaka ktorej si záujemcovia môžu byty nielen dobre predstaviť, ale aj prispôsobiť si ponúkaný štandard farby podľa svojich preferencií.

Projekt je tesne pred dokončením, no záujemcovia si už teraz môžu prehliadnuť aj kompletne zariadený vzorový byt:

V cene bytu je okrem štandardu aj parkovanie, pivnica a kuchyňa

Developer si pre klientov pripravil aj zaujímavú ponuku navyše – do cien bytov je zahrnuté aj vonkajšie parkovacie státie, kuchynská linka na mieru a pivničná kobka. Tieto položky v cene nie sú ani zďaleka štandardom a pri novostavbách je tento prístup skôr ojedinelý. Všetko by inak majiteľov vyšlo na desiatky tisíc eur navyše. Takto môžu noví majitelia výrazne ušetriť už hneď na začiatku. 

V kúpnej cene bytu je, samozrejme, aj kvalitný štandard – laminátové podlahy, obklady, dlažba a sanita a majiteľov isto poteší aj hotová príprava na elektricky ovládané exteriérové žalúzie a klimatizáciu, za ktorú by pri iných developeroch zaplatili klienti tisícky eur navyše.

V interiéri si dal developer evidentne záležať na vyššom štandarde bývania. V bytoch je teplovodné podlahové kúrenie a rekuperácia vzduchu v každej izbe.

„Projekt Green Avenue vznikal s cieľom zabezpečiť bývanie na úrovni najmä pre mladých ľudí. Veríme, že práve oni ocenia stratégiu fér ceny, do ktorej sme zahrnuli všetko potrebné tak, aby v nej neboli žiadne ďalšie skryté poplatky,“ hovorí Miloš Hačko, konateľ púpava development. Okrem financií ušetria majitelia aj množstvo času a do bytov sa môžu nasťahovať prakticky hneď po odovzdaní.

zdroj: Green Avenue – Príklad vyhotovenia kúpeľne vo vzorovom byte.

Na veľkosti záleží. Najmä ak ide o priestor, v ktorom človek žije

Zatiaľ čo v bežných slovenských novostavbách sú byty zväčša v úsporných výmerách, pri Green Avenue to neplatí – napríklad výmera jednoizbového bytu v tomto projekte je na úrovni bežného dvojizbového bytu.

Plocha 48 štvorcových metrov prakticky riešeného interiérového priestoru s plnohodnotným kuchynským a spacím priestorom sa vie prispôsobiť potrebám majiteľa, nech už túži po veľkých úložných priestoroch alebo oddelenej domácej kancelárii. Usporiadanie priestoru závisí od majiteľa a jeho predstavivosti.

Plusom je aj veľká loggia s plochou 11 štvorcových metrov, ktorá obytný priestor rozširuje do exteriéru.

Inak to nie je ani pri 2-izbových, 3-izbových či 4-izbových bytoch. V ponuke sú byty s rôznou dispozíciou a na výber sú varianty s balkónmi, loggiami alebo priestrannými terasami so žiadaným výhľadom.

zdroj: Green Avenue – Príklad riešenia kuchyne.

Ponuka v iných projektoch môže byť výrazne odlišná 

Každého predstava o vysnívanej nehnuteľnosti je odlišná, no väčšina ľudí očakáva, že keď vstúpi do svojho nového bývania, už bude mať niečo hotové a neuvidí len betón či tehlu. 

Pozor pri kúpe nového bytu:

Byty v novostavbách sa väčšinou predávajú ako holobyty alebo v štandarde, ktorý zahŕňa maľbu, podlahy, dvere a hotovú kúpeľňu. Dôležité je hlavne vybrať si kvalitného developera a pozrieť si materiály, ktoré budú použité, aj naživo.

Tento štandard je niekedy zarátaný v samotnej cene bytu, ale nemusí byť. Preto je dobré si overiť, čo všetko uvádzaná cena za nehnuteľnosť zahŕňa.

Moderné je nechať si byt alebo dom navrhnúť architektom a následne ho realizačná firma vyhotoví v nakreslenej podobe. Tento variant dokončenia nehnuteľnosti je však časovo aj finančne oveľa náročnejší ako štandard od developera.

zdroj: Green Avenue – Príklad hotového interiéru.

 

Pri porovnaní cien jednotlivých nehnuteľností sa treba pozerať aj na metre štvorcové, orientáciu či samotný pôdorys bytu alebo domu.

Napríklad 3-izbové byty v jednom projekte môžu mať výmeru 55 metrov štvorcových, pričom v inom projekte až 80 metrov štvorcových. Nehnuteľnosť môže byť otočená na východ, čo znamená, že okrem ranného slnka v ňom bude chýbať svetlo a z pôdorysu sa dá zistiť, či sú metre štvorcové využité dobre, teda na samotné izby, alebo väčšinu miesta zaberajú chodby.

Pri porovnávaní cien tak treba zohľadniť všetky parametre a kvality stavby – len málokedy sú v ponuke nadštandardné projekty ako spomínaný Green Avenue, ktorý v cene zahŕňa omnoho viac, než je zvykom.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá