V parlamente zasahovali záchranári. Pre zdravotný stav poslanca sa do seba poslanci pustili

  • V pléne NR SR mal jeden z poslancov zdravotné problémy
  • Rokovanie parlamentu bolo prerušené
nr sr
TASR/Jaroslav Novák
  • V pléne NR SR mal jeden z poslancov zdravotné problémy
  • Rokovanie parlamentu bolo prerušené

Rokovanie 83. schôdze parlamentu bolo prerušené, a to z dôvodu zdravotných problémov jedného z poslancov. Podľa informácií Startitup mal zákonodarca odpadnúť. Bližšie informácie zatiaľ nepoznáme.

Ochranka pred vstupom do pléna urobila koridor pre záchranárov. Tí spolu so zamestnancami komunikačného oddelenia dohliadali na hladký priebeh záchrannej akcie a koordinovali novinárov.

Prerušená schôdza

Boris Kollár aktuálne informoval v pléne, že rokovanie parlamentu bolo prerušené do 15:00. Podľa informácií Startitup išlo o Martina Beluského z ĽSNS Mariana Kotlebu. Pár minút mal byť v bezvedomí, no po chvíli bol opäť pri vedomí, informujú Topky

Na tému rozpočtu práve rečnil Marián Viskupič z SaS, keď ho zrazu prerušil Juraj Blanár zo strany Smer. Viskupiča upozornil, že je potrebné zavolať záchranku.

Naď o Mazurekovi: „Mentálny chudák“

Parlament zasadol o 15:00 a debata bola opäť napätá. V pléne totiž vystúpil dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď, do ktorého si rypol Milan Mazurek z Republiky. Podľa odídenca z extrémistickej ĽSNS Mazureka sa Naď po zdravotnom incidente Martina Beluského správal arogantne.

Podľa poslanca z klubu Republika Naď chcel ihneď pokračovať v schôdzi bez prestávky, čo malo byť neľudské.

„Všetci chápu, že ste právoplatne odsúdený extrémista a fašista,“ adresoval Mazurekovi následne Naď.

„Vy narozdiel od poslanca Beluského ste spodina spoločnosti. Pána Beluského považujem za človeka, ktorý je slušný a osobne sa ma dotklo, čo sa stalo a bol som rád, keď som videl, že sa má lepšie,“  udrel dočasne poverený minister obrany.

Naď si do Mazureka z Republiky ešte poriadne kopol: „Darmo budete klamať, darmo ma budete očierňovať, jednoducho vy ste mentálny chudák. Mentálny chudák je človek, ktorý dokáže zdravotné problémy svojho vlastného kolegu zneužiť na to, aby urobil špinavosť.“

„Mazurek, vy ste človek, ktorý v každom jednom vystúpení zneužíva ľudskosť,“ reagoval na adresu Mazureka poslanec za OĽANO Jozef Pročko.

Záchranári zasahovali aj nedávno

Pritom to nie je tak dávno, čo v Národnej rade zasahovala záchranka. Minulý rok v septembri v rokovacej sále odpadol poslanec za Obyčajných ľudí Ján Kerekréti. Aj v tomto prípade zasahovala záchranka.

Správu budeme aktualizovať.

Zdroj: Topky

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá