V Petržalke čoskoro otvoria Slnečnice Market, ktorý prinesie aj Farmársku tržnicu na spôsob Fresh Marketu

  • Na juhu Petržalky v komplexe, resp. novovzniknutej mestskej štvrti Slnečnice nebudú chýbať detské ihriská, multifunkčné ihriská, zelené parky, výbehy pre psov, kaviareň, lekáreň, reštaurácia, detské jasle a mnoho rôznych iných služieb. No niečo stále chýba, nemyslíš?
slnecnice.sk
  • Na juhu Petržalky v komplexe, resp. novovzniknutej mestskej štvrti Slnečnice nebudú chýbať detské ihriská, multifunkčné ihriská, zelené parky, výbehy pre psov, kaviareň, lekáreň, reštaurácia, detské jasle a mnoho rôznych iných služieb. No niečo stále chýba, nemyslíš?

Nesmie sa zabúdať ani na pohodlné nakupovanie čerstvých potravín, ale aj mnoho iných tovarov. A tak v tejto modernej mestskej štvrti už približne o mesiac otvoria nové nákupné centrum Slnečnice Market.

Ako sa uvádza na oficiálnom portále tejto mestskej časti slnecnice.sk

„Našim cieľom je vytvoriť zo Slnečníc miesto pre plnohodnotný život. Miesto, kde si nájde každý „to svoje“. Miesto so širokou infraštruktúrou ponúkajúce kvalitné a moderné služby.“

Význam tohto nákupného centra spočíva v tom, aby obyvateľom mestskej časti uľahčilo nákupy a ušetrilo čas, ktorý budú môcť venovať svojim blízkym, priateľom alebo samým sebe. Slnečnice Market sa rozprestiera na ploche vyše 8 300 m2, a v prvej fáze ponúkne známe predajne ako: BILLA, JYSK, Planeo Elektro, Pepco, 101 Drogerie, Super Zoo a nachádzať sa tu bude aj lekáreň a trafika.

Dátum dokončenia a finalizácie prvej fázy je stanovený na 30. novembra tohto roku.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: slnecnice.sk

V ďalších fázach je plánované otvorenie detského športového centra a farmárskej tržnice, ktorú chcú do roku 2021 prepojiť električkovou dopravou. Plánovaná je tu konečná zastávka električky, ktorá bude situovaná len pár minút chôdze od nákupnej zóny.

K vytvoreniu lokálneho nákupného centra v srdci novovzniknutej mestskej štvrte Slnečnice nás inšpirovali nielen podobné rezidenčné projekty v zahraničí, ale aj potreby našich klientov, ktorým v okolí doteraz chýbala podobná nákupná zóna – s klasickými predajňami známych značiek i ponukou lokálnych farmárov a gastro prevádzok,“ uviedol Ján Krnáč, výkonný riaditeľ Cresco Group pre portál trend.sk

Farmárska Tržnica

Chýbali aj vám na pravom brehu Dunaja kvalitné gastro prevádzky s ponukou svetovej kuchyne, domáce ovocie a zelenina či špecializované obchodíky od poctivých lokálnych výrobcov a farmárov?

Odpoveďou na otázku, ktorú si položil sám developer projektu mestskej časti Slnečnice, je Farmárska tržnica. Tá dopĺňa komplex Slnečnice Market o kvalitné a poctivé produkty na dosah ruky.

Ide o druhú fázu výstavby, ktorá ma byť otvorená až koncom tohto roka, no už teraz sú potvrdené tieto obchody a gastroprevádzky:

  • Culka Fruit, Village Farm, Víno Hruška, Zelený obchod, Špajza, Vallo syry, Dávidkovo koření, Brew Bar Café, pekáreň
  • KafeHaus Fertucha, Chuť Chorvátska, Naam Thai Food, Slnečnice Kebab, Pivný Svet, Food 2.0, I Love Pasta, Hummus, EDO-KIN, Mníchovské bistro

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: slnecnice.sk

Komplex má obsluhovať parkovisko s kapacitou 195 miest. Investor hovorí o tom, že zóna bude prepojená aj električkou. „Už v súčasnosti premávajú do tejto lokality autobusy, pričom zastávka sa nachádza priamo pri nákupnom centre. Do roku 2021 je plánované aj električkové spojenie centra mesta s konečnou zastávkou Janíkov dvor, ktorá sa nachádza len niekoľko minút chôdze od Slnečnice Marketu. Aj preto sa do budúcna obyvatelia a návštevníci nemusia obávať komplikovanej dopravy,” uviedol pre portál trend Ján Krnáč.

zdroj. slnecnice.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech