V Petržalke čoskoro štartuje nový parkovací systém. Registrácia však neprebieha podľa predstáv 

  • Za prvý týždeň od spustenia elektronickej registrácie do pilotného parkovacieho systému v bratislavskej Petržalke vyplnilo registračný formulár približne 6500 obyvateľov
  • Z týchto žiadostí bolo doteraz priamo potvrdených cez 4220
tupp (1)
pixabay.com, TASR
  • Za prvý týždeň od spustenia elektronickej registrácie do pilotného parkovacieho systému v bratislavskej Petržalke vyplnilo registračný formulár približne 6500 obyvateľov
  • Z týchto žiadostí bolo doteraz priamo potvrdených cez 4220

Je pritom potrebné spomenúť, že Petržalka má v súčasnosti už takmer 103-tisíc obyvateľov. V mestskej časti parkuje v noci priemerne 34-tisíc áut, z toho 26-tisíc na oficiálnych parkovacích miestach a 8-tisíc mimo nich. Ukázali to dáta zo sčítania áut v Petržalke, ktoré samospráva realizovala od mája do júla v nočných hodinách, informuje TASR.

Úspešní žiadatelia budú môcť od 1. novembra, teda od spustenia systému, parkovať kdekoľvek v rámci mestskej časti lepšie a pohodlnejšie, informovala mestská časť na svojom facebookovej stránkeNie každý má však to šťastie, že jeho žiadosť bola úspešne vybavená. Mestská časť musí mnohým žiadateľom posielať oznámenie o neúspešnej registrácii. Môže za to aj byrokracia. 

Najčastejšími dôvodmi zamietnutia sú napríklad nepoužívanie diakritiky, preklepy či nesprávne vyplnené kolónky. Stali sa tiež prípady, keď zadaná ulica nesedela s údajmi k danému rodnému číslu alebo zadané rodné číslo nebolo totožné so žiadnym rodným číslom obyvateľa s trvalým pobytom v Petržalke.

Dnes je Medzinárodný deň nájomníkov oslavovaný od roku 1986. Hlavným cieľom je upozorniť na práva, povinnosti, potreby a…

Gepostet von Petržalka am Montag, 7. Oktober 2019

„Vás, ktorí ste sa už registrovali a stačí vám už iba opraviť chybný údaj, ale aj tých, ktorí sa ešte len registrovať plánujú, úctivo žiadame, aby ste si dali pozor pri vypĺňaní registračného formulára a vyplnili ho správne,” informuje mestská časť.

Petržalka zriadila aj špeciálne telefónne číslo, na ktorom zamestnanci zodpovedia otázky ľudí ohľadom nového systému parkovania. „Na telefónne číslo volajú ľudia takmer nepretržite,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Petržalčania sa budú môcť do systému prihlásiť aj osobne, a to od 15. októbra. Od rovnakého dátumu zároveň mestská časť umožní „nepetržalčanom“, ktorí budú chcieť využívať výhody systému, prihlásiť sa na tzv. administratívny trvalý pobyt. Takáto možnosť je ponúkaná osobe, ktorej vlastník bytu, v ktorom býva, nechce povoliť prihlásiť si v  byte trvalý pobyt. V takomto prípade bude mať administratívny trvalý pobyt v byte, ktorý patrí Petržalke. Všetky potrebné informácie o novom parkovacom systéme nájdeš aj na webe: parkovanievpetrzalke.sk

DÔLEŽITÝ OZNAM K REGISTRÁCII DO PARKOVACIEHO SYSTÉMU ⚠️Viacerí sa pýtate, kedy Vám príde potvrdenie o zaregistrovaní…

Gepostet von Petržalka am Dienstag, 8. Oktober 2019

Nezabúdaj, že ak na najväčšom slovenskom sídlisku nemáš trvalý pobyt, bez poplatku tu zaparkuješ len medzi 8.00 a 18.00 h a počas víkendov. V noci bude pre mimo Petržalčanov parkovanie spoplatnené sumou 1 euro za každú začatú hodinu, resp. budú musieť parkovať mimo vyhradených parkovacích miest.

Nové pravidlá parkovania začnú platiť už v novembri. Za tento mesiac by tak množstvo cezpoľných mohlo na parkovanie minúť až 294 eur, čo vychádza 14 eur na jeden deň alebo presnejšie noc. 

Wolkrova 35-43

Gepostet von Petržalka am Sonntag, 6. Oktober 2019

Suma za dočasné parkovanie budú nerezidenti – návštevníci platiť prostredníctvom, SMS správy či mobilnej aplikácie, ktorá má byť spustená 15. októbra. Taktiež bude možné zakúpiť si klasický – papierový parkovací lístok. 

Zaplatenie potrebnej sumy bude v prvých dvoch prípadoch kontrolované overením evidenčného čísla v elektronickom informačnom systéme, v prípadne parkovacieho lístka, pôjde o fyzickú obhliadku policajnou hliadkou.

zdroj: facebook.com/viembytpetrzalcan, TASR, parkovanievpetrzalke.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK