V Petržalke vyrastie namiesto supermarketu moderná mestská tržnica! Takto bude vyzerať

  • V bratislavskej Petržalke prebuduje skupina Terno svoje obchodné centrum na modernú tržnicu.
collage
wikimedia.org / colourbox.com
  • V bratislavskej Petržalke prebuduje skupina Terno svoje obchodné centrum na modernú tržnicu.

Spoločnosť Terno real estate, ktorá prevádzkuje maloobchodné predajne Terno, Moja Samoška a Hypernova, chce prebudovať svoje centrum na petržalskej Bratskej ulici na mestskú tržnicu. Chce tak zatraktívniť a nájsť lepšie využitie pre svoje najväčšie predajne.

„Budeme sa snažiť, aby koncept bol petržalský. Nie je ambícia byť prémiový, drahý či hipsterský. Bola by som najradšej, ak by sa nám podarilo vytvoriť atmosféru pekne upratanej Miletičky,“ povedala pre TREND Katarína Lešková, projektová manažérka Petržalskej tržnice.

vizualizácia: R.A.U

Celá rekonštrukcia by mala stáť asi 2,5 milióna eur a hotová by mala byť v marci budúceho roku. Najväčším predajcom, čo sa týka plochy, zostane supermarket Terno. No oproti súčasnému stavu svoju predajňu zmenší takmer 4-krát.

Okrem neho by sa tu mali nachádzať rôzne prevádzky vrátane farmárskych predajní, rôznych stánkov a  gastro prevádzok, ale aj obuvníka alebo drogérie. Na vonkajšej ploche bude priestor pre minitrhovisko, kde sa príležitostné stánky budú môcť využiť na susedské burzy a podobné aktivity.

vizualizácia: R.A.U

Okrem predajní na prízemí bude mať nová tržnica aj priestor na poschodí. Ten by chceli využiť na komunitné aktivity, ktoré by boli zamerané napríklad na rodiny s deťmi. Takže ak máš nápad na nejaký podobný projekt, možno práve tento priestor bude pre teba ideálny.

„Hľadáme niekoho, kto by si to vedel zobrať za svoje a trošku tam priniesť život,“ povedala Katarína Lešková pre TREND.

vizualizácia: R.A.U

Terno sa týmto krokom chce očividne odlíšiť od mora obchodných reťazcov, ktoré sa v okolí nachádzajú. Nová tržnica je ale tiež reakciou na zvyšujúci sa dopyt po čerstvých a „autentických“ potravinách od lokálnych producentov. Petržalka takýto koncept modernej tržnice určite ocení.

vizualizácia: R.A.U

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech