V piatok odletíš a v pondelok si späť. Vyraz k moru na víkend, tvoja peňaženka to ani nepocíti

  • Ak patríš medzi ľudí, ktorí nechcú na dovolenke minúť celý svoj rozpočet, navštív Rimini
  • Na návštevu ti stačí zobrať si v práci len dva dni voľna
Na snímke žena a pláž Rimini.
Facebook/VisitRimini
  • Ak patríš medzi ľudí, ktorí nechcú na dovolenke minúť celý svoj rozpočet, navštív Rimini
  • Na návštevu ti stačí zobrať si v práci len dva dni voľna

Na východnom pobreží Talianska, v regióne Emilia – Romagna kúsok od San Marina, sa nachádza jeden z najväčších a najznámejších turistických rezortov nielen v Taliansku, ale dokonca v rámci celej Európy.

Nesie názov Rimini a pravidelne sem každú letnú sezónu prichádzajú užiť si svoju dovolenku pri mori desaťtisíce návštevníkom ako zo samotného Talianska, tak z celého starého kontinentu.

Rimini je súčasťou Adriatickej riviéry. Turistov sem lákajú najmä niekoľko kilometrov dlhé piesočné pláže, ktoré sa pozvoľna zvažujú do čistého Jadranského mora. A tak tu dovolenka maximálne vyhovuje aj rodičom s malými deťmi či horším plavcom.

Do najbližšieho veľkého mesta Ravenna je to z Rimini niečo vyše 50 kilometrov. Benátky sa nachádzajú takmer 200 kilometrov smerom na sever. Mesto Bologna leží asi 100 kilometrov po diaľnici smerom na severozápad.

Temperamentné San Maríno sa nachádza len asi 10 kilometrov od centra Rimini. Celá dovolenková oblasť zahŕňa nielen samotné mestečko Rimini, ale aj priľahlé prázdninové strediská Cesenatico a Bellaria na severe a Riccione a Cattolicu na juhu.

r4
zdroj: Facebook/VisitRimini

Celé pobrežie Rimini tak má na dĺžku viac ako 70 kilometrov a ide o akýsi súvislý pás prvotriednych prázdninových stredísk, ktoré možno využiť na príjemnú dovolenku pri Jadranskom mori v Taliansku.

Rimini je v súčasnej dobe dokonalým letoviskom, do ktorého sa turisti opakovane vracajú nielen kvôli tunajšiemu moru a jedinečným plážam, ale aj neutíchajúcej zábave a najrôznejším atrakciám.

r1
zdroj: Kayak.com

Historické centrum Rimini sa určite bude páčiť aj turistom so záujmom o históriu. Hoci bolo mesto počas druhej svetovej vojny takmer zničené, historické budovy v jeho jadre zostali zachované alebo boli starostlivo zreštaurované.

Najznámejšou pamiatkou v centre Rimini je most s názvom Ponte di Tiberio. Ten bol postavený už v staroveku, dokonca pár rokov pred naším letopočtom. Ako materiál bol použitý istrijský mramor.

Chorvátsky polostrov Istria, ktorý patrí v súčasnosti k najobľúbenejším destináciám aj medzi slovenskými turistami, leží len necelých 120 kilometrov vzdušnou čiarou cez Jadranské more smerom na severovýchod.

r2
zdroj: Facebook/VisitRimini

Rimini si navyše vďaka bohatému nočnému životu vyslúžilo mimochodom aj prezývku Ibiza Jadranu, pretože má s týmto vyhláseným centrom zábavy, diskoték a tanečnej hudby na Baleárskych ostrovoch mnoho spoločného.

Hlavným dôvodom, prečo však do Rimini prichádzajú desaťtisíce turistov každú letnú sezónu a mnoho z nich dokonca opakovane, sú tunajšie pláže. Celková dĺžka pláži v oblasti presahuje úctyhodných 20 kilometrov.

Ich šírka sa potom pohybuje v rádoch stoviek metrov. Pretože sa do priezračne čistých vôd Jadranského mora zvažujú len pozvoľna a more pri brehoch Rimini býva po celú sezónu pokojné.

Ako uvádza tím projektu Letenky za Babku, teraz sa do Rimini môžeš vydať už za necelých 42 eur. Za túto cenu dostaneš spiatočnú letenku, čo bez pochýb stojí za pozornosť.

Ako príklad termínu vypichli ten od 16 do 19 septembra 2022. V piatok vyrazíš na dovolenku a už v pondelok budeš naspäť.

rimini
zdroj: Ryanair

Tip na ubytovanie je Residence Millennium, ktorý sa nachádza len jednu minútu chôdze od pláže. V prípade, ak sa sem vyberieš vo dvojici, za osobu zaplatíš okolo 42 eur osoba/noc.

Residence Millennium ponúka moderné a svetlé apartmány v meste Rimini, v oblasti Rivazzurra, 200 metrov od pláže a 5 minút jazdy od letiska Rimini.

Ubytovacia jednotka je kompletne klimatizovaná. Apartmán má buď obývací priestor, alebo samostatnú obývaciu izbu s LCD TV, rozkladacou pohovkou a kompletne vybavenou kuchynkou.

Rezidencia je vzdialená 10 minút chôdze od stanice Miramare a 5 minút od centra mesta Rimini. Hostia si môžu uplatniť zľavy v reštaurácii, ktorá sa nachádza 150 metrov od hotela.

Podľa nezávislých hodnotení majú hostia túto časť destinácie Rimini v obľube. Párom sa táto lokalita veľmi páči – pobyt pre dve osoby ohodnotili na 9,2.

Zdroje: Visit Rimini, Letenky za babku, Ryanair, Booking.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá