V Prahe otvorili kino ktoré je zároveň aj barom, také vznikne čoskoro aj v tomto slovenskom meste

  • Nachádza sa na pražskom Žižkove, brány otvára v pondelok večer a okrem klubového filmu si dáš aj dobré pivo
  • Kapacitne pokrýva 100 ľudí
  • V Košiciach na Hlavnej ulici očakávame takýto koncept čoskoro, bude jediný na Slovensku
butikové kino
Instagram/pritomnostkino
  • Nachádza sa na pražskom Žižkove, brány otvára v pondelok večer a okrem klubového filmu si dáš aj dobré pivo
  • Kapacitne pokrýva 100 ľudí
  • V Košiciach na Hlavnej ulici očakávame takýto koncept čoskoro, bude jediný na Slovensku

Sme kino aj bar zároveň – hlása nové pražské kino s príznačným názvom Přítomnost. Pohodlné sedenie, ktoré ti sľubuje pocit ako doma z obývačky. Ak poznáš bratislavské kiná, ktoré združuje Asociácia filmových klubov (AFK), niečo podobné sa bude diať aj tu.

Přítomnosť štartuje kontroverzným filmovým experimentom V sieti. Venuje sa zneužívaniu maloletých a detskej internetovej pornografii. 

Zážitkový bar či kino?

Ide o butikové kino. Nie multiplex, ale jeho alternatívu. Zaujímavý koncept, ktorý je v niektorých krajinách prevažne západného sveta celkom bežný.

Nachádza sa v najstaršom pražskom mrakodrape z 30-tych rokov minulého storočia a okrem inovatívneho nápadu a klubového interiéru ponúka špeciálnu atmosféru. Love seets v multiplexe sú prežitok. Funkcionalistický priestor, ktorý nájdeš v Dome Radost na Žižkove. 

Veľmi príjemný redizajn, ktorý spája pôvodné prvky interiéru spolu s moderným českým dizajnom, populárne kvetinové zátišia, pekné sedačky a ku každej pripojený stolík, aby si si mohol užívať zážitok z filmu ešte o niečo viac ako predtým. Celé kino má tajomnú atmosféru. Na koktejlových stolíkoch nechýbajú lampičky, ktoré pripomínajú časy kabaretov. 

Predstav si, že počas predstavenia by si si mohol ísť kedykoľvek nerušene doliať svoj drink. Presne takto to funguje v tomto zážitkovom kine. Polhodinu pred začiatkom filmového predstavenia môžeš vojsť do sály, pohodlne sa usadiť, objednať si a vstrebávať všetko to, čo ti Dom Radosť a kino Prítomnosť ponúkajú. Rovnaký čas máš aj po skončení. Pokojne si dopi, podeľ sa o zážitky s kamarátmi a oddychuj.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Přítomnost (@pritomnostkino),

Nejde o žiaden starý kultúrny dom. Bar je veľmi moderný, vkusný a plne funkčný. Nachádza sa na pravej strane atypickej kinosály. Nábytok, ktorý interiér dotvára, navyše pochádza od českého výrobcu Egoé. Ten si môžeš vyskladať podľa toho, ako potrebuješ. Svojvoľne si tak môžeš modifikovať svoju bunku a počet miest na sedenie, aby ste sa všetci zmestili. 

Firma si za svoje nábytkové dizajny odniesla ocenenie produktovej kvality reddot winner 2020 v kategórii Best of the Best. 

Pre 100 divákov

Kino má kapacitu 100 divákov. Ak máš strach, že tu namiesto pokojného a intenzívneho filmového zážitku vznikne chaotický rušivý priestor so štrngajúcimi pohármi a hlasným smiechom, nemusíš sa báť.

Ľudia, ktorí navštevujú filmové kluby väčšinou potrebujú prežiť to, čo im plátno ponúka. Počas premietania filmov nebude možné pripraviť kávu z hlučného stroja ani robiť iné rušivé obslužné úkony. To preto, aby zmaximalizovali tvoj filmový zážitok. 

Mali otvoriť už v polke marca. Do cesty však vstúpila pandémia a tak sa nič nekonalo. Teraz sa však v rámci uvoľňovacích opatrení všetko postupne spúšťa a vracia späť k normálnemu životu. Dnes o 21.00 si tak diváci môžu pozrieť v kine Přítomnost otvárací film. Ním sa priestor oficiálne pokrstí a potom už čaká skvelý klubový program.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Přítomnost (@pritomnostkino),

Aj na Slovensku?

Koncept butikových kín k nám prišiel z Austrálie a v Sydney ho spustili v polovici júna minulého roku. V kožených sedačkách a kreslách si pri malých stolíkoch mohli návštevníci vychutnať koktejly, malé občerstvenie ale predovšetkým nekomerčné klubové filmy. 

O pár mesiacov neskôr oznámili Košice, že niečo podobné sa chystá aj na Slovensku. V budove bývalého obchodného domu Prior, ktoré možno poznáš ako Tesco na Hlavnej, sa takéto kino čoskoro otvorí.

Informoval o tom lokálny portál kosice.dnes24.sk  ešte 2. októbra. Jedinečného kino by malo existovať už na jeseň 2020. Nájdeš ho na 3. poschodí nového multikoplexu Urban, za ktorým stojí investičná spoločnosť Arkon a.s. Pôjde o jediný kinopriestor svojho druhu na Slovensku.

Zdroje: if.com.au, kosice.dnes24.sk, kinopritomnost.cz

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie