V prešovskej nemocnici majú prvých štyroch vyliečených pacientov

  • Celkový počet pacientov s potvrdeným ochorením stúpol na 47
Prešov
Zdroj: Fnsppresov.sk, Unsplash
  • Celkový počet pacientov s potvrdeným ochorením stúpol na 47

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J.A. Reimana v Prešove zaznamenali prvých štyroch vyliečených pacientov z ochorenia COVID-19. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa prešovskej nemocnice Renáta Cenková, Išlo o pacientov, ktorí boli v domácej karanténe a dva po sebe nasledujúce testy na prítomnosť koronavírusu mali negatívne. Ide väčšinou o mladých ľudí, ktorí mali ľahký priebeh choroby.

V prešovskej nemocnici zároveň stúpol celkový počet pacientov s potvrdenou nákazou koronavírusom na 47, aktuálne je teda chorých 43 ľudí. Stav jedného pacienta je kritický. Cez víkend pribudlo osem nových pacientov, ktorých výsledky testov boli pozitívne. V nemocnici je aktuálne hospitalizovaných 15 pacientov, z toho 12 má potvrdené ochorenie COVID-19 a traja čakajú na výsledky testov. V domácej karanténe sa nachádza 31 pacientov, u všetkých má ochorenie podľa hovorkyne momentálne ľahký priebeh.

Medzi hospitalizovanými pacientmi sú ľudia od 28 do 72 rokov z rôznych kútov kraja. Od piatka 3. apríla hospitalizovali piatich nových pacientov. Ide o 49-ročného pacienta z Prešova, ktorý sa vrátil z Holandska a 54-ročnú pacientku zo Stropkova, ktorá bola v Rakúsku. Ďalší traja pacienti sú bez pozitívnej cestovateľskej anamnézy. Ide o 49-ročného muža z obce Šambrón (Stará Ľubovňa), 72-ročnú ženu a 62-ročného muža z Bardejova. Celkovo má pozitívnu cestovateľskú anamnézu päť z 12 pacientov, ktorí sú aktuálne hospitalizovaní v najnovšom pavilóne Internistického monobloku s moderným vybavením, prístrojovou technikou a so vzduchotechnikou s filtráciou vzduchu. „Zdravotný stav jedného z pacientov je kritický, vyžaduje si umelú pľúcnu ventiláciu a starostlivosť na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny,“ uviedla k zdravotnému stavu hospitalizovaných Cenková.

Zdravotnícky personál prešovskej nemocnice odobral u pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19 od začiatku testovania k 6. aprílu celkovo 688 vzoriek. Negatívnych je 570 vzoriek. Na výsledok 71 vzoriek sa čaká.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech