V prevádzkach dm drogerie markt si už načapuješ drogériu. Pridáva sa aj veľkoobchod METRO

  • Menej plastu, viac rešpektu k prírode. Nevyhadzuj – dopĺňaj
  • Týmto heslom sa aj v našej krajine začína riadiť čoraz viac reťazcov
dem
dm drogerie markt
  • Menej plastu, viac rešpektu k prírode. Nevyhadzuj – dopĺňaj
  • Týmto heslom sa aj v našej krajine začína riadiť čoraz viac reťazcov

dm drogerie markt spustila vo vybraných prevádzkach testovanie dlhoočakávanej ekologickej služby – plniacich staníc na pracie a čistiace prostriedky. Aktuálne je táto služba dostupná v štyroch prevádzkach (Central, Aupark v Bratislave, City Park v Trnave a Stop shop v Trenčíne) a do konca mája pribudne táto služba aj v ďalších šiestich predajniach.

Cieľom je urobiť významný krok, ktorý prispeje k znižovaniu spotreby plastov – opakovaným použitím nádob je totiž možné ušetriť až do 60 % plastového odpadu.

Úspora pri tejto čapovanej drogérii oproti drogérii vo fľaši sa pohybuje v rozmedzí od 12 do 20 % v závislosti od druhu prostriedku. Slovensko je po Rakúsku druhou krajinou, v ktorej sieť drogérií spúšťa tento druh služby.

zdroj: dm drogerie markt

Testovanie plniacich staníc bude realizované v období 12 mesiacov. Prípadné rozšírenie plniacich staníc na ďalšie prevádzky alebo doplnenie nového sortimentu bude závisieť od akceptácie tejto služby a záujmu o ňu zo strany zákazníkov. dm drogerie markt v Rakúsku spustilo testovanie plniacich pultov na jeseň 2018 v 12 prevádzkach. Služba sa stretla s veľmi pozitívnym ohlasom a z toho dôvodu už po polroku rozširuje dm drogerie markt v Rakúsku ich počet na 24.

„Stále viac zákazníkov si uvedomuje dosah svojho správania na našu planétu a záleží im na jej budúcnosti. My v dm ich chceme v tomto životnom štýle podporiť a prispieť aj týmto spôsobom k trvalej udržateľnosti. Nákupom čapovanej drogérie zákazník totiž ušetrí nielen peniaze, ale aj plastový odpad,“ oznámil v tlačovej správe konateľ dm drogerie markt Martin Podhradský.

Ako na to?

Čistiace prostriedky si môžeš naplniť do nádob, ktoré sú  k dispozícii v dm drogerie markt, a to vo veľkosti 1,5 litra na pracie prostriedky a 1 liter na prípravky na ručné umývanie riadu. Cena jednej nádoby pre ručné umývanie riadu je 0,39 eur a pre prací prostriedok 0,49 eur.

Tieto nádoby si možno po spotrebovaní ich obsahu opätovne priniesť a naplniť. V takomto prípade to však musí zákazník ohlásiť personálu filiálky. Fľaše prípravku na umývanie riadu sú vyrobené zo 100% recyklovateľného plastu a fľaše na pracie prostriedky z bioplastu z obnoviteľných zdrojov. Všetky výrobky sú vyrobené v Rakúsku.

zdroj: dm drogerie markt

Výrobky sú v BIO kvalite a  suroviny na ich výrobu pochádzajú prevažne z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Minimálna trvanlivosť výrobkov je dva roky.

Drogériu si môžeš načapovať aj v Yeme a v Metre

Yeme – Plnochutné potraviny novinku oznámili na ich Facebooku: „Čapuyeme. Možno ste si už všimli, že v našej predajni na Tomášikovej pribudol tento stojanček s bezobalovou ekodrogériou. Môžete si tu sami, alebo s pomocou nášho personálu načapovať pracie gély, plákadlo, aviváž, univerzálny čistič a gél na umývanie riadu od TIERRA VERDE.”

Čapuyeme. Možno ste si už všimli, že v našej predajni na Tomášikovej pribudol tento stojanček s bezobalovou…

Gepostet von YEME plnochutné potraviny am Mittwoch, 3. Oktober 2018

Po nákupe čapovanej drogérie Tierra Verde v METRE a následnom spotrebovaní výrobku ti na recepcii označia fľašu zľavovým kódom, ktorý  môžeš použiť s tou istou fľaškou pri ďaľšom nákupe.

💚Chráňme si životné prostredie🌳♻️Čapovaná drogéria♻️Po nákupe a spotrebovaní výrobku drogérie Tierra Verde vám…

Gepostet von METRO SK am Freitag, 1. Februar 2019

zdroj: dm-TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech