V priestoroch Elektrárne Piešťany si budete môcť vychutnať to najlepšie zo slovenskej scény výberovej kávy

  • Káva, a najmä tá výberová, už dávno nie je len rýchlym prostriedkom na dobitie bateriek. Je to lahodná pochúťka s množstvom alternatívnych spôsobov prípravy, okolo ktorej sa vytvorila nadšená komunita.
  • Káva, a najmä tá výberová, už dávno nie je len rýchlym prostriedkom na dobitie bateriek. Je to lahodná pochúťka s množstvom alternatívnych spôsobov prípravy, okolo ktorej sa vytvorila nadšená komunita.

Presne s touto myšlienkou vznikol v hlavách trojice Peter Dvorský (majiteľ a pražiar Concept Coffee Roasters), Daniel Dvorský (marketing Concept) a Adrián Krišák (barista Concept) nápad na organizáciu festivalu výberovej kávy. Drip Coffee Festival, ktorý sa uskutoční 8.9, je o budovaní komunity slovenských pražiarov výberovej kávy a o príležitosti prezentovať ich kávy tak, ako si práve ich producenti myslia, že chutia najlepšie.

Dobrá káva však samozrejme nie je jediným, na čo sa návštevníci festivalu môžu tento rok tešiť. Okrem hlavného programu, v rámci ktorého sa predstaví deväť pražiarní a jeden hosť z Českej republiky, je lákadlom už samotné miesto konania. Aktuálny ročník sa koná v priestoroch Elektrárne Piešťany, bývalej mazutovej elektrárne, ktorá je jedným z najkrajších industriálnych priestorov na Slovensku. Spojenie atmosféry 112 rokov starej budovy a vône čerstvej kávy sľubuje naozaj výnimočný zážitok.

Ako aj minulý rok, všetci pražiari budú mať príležitosť pripraviť espresso na bare, ktorý zabezpečí Bazzara – SK. Avšak na základe ohlasov z minulého ročníka, kde návštevníkom chýbali mliečne nápoje, budú aj tieto tento rok na festivale ponúkané. Milovníci cappuccina, či flat white si teda tiež prídu na svoje.

Organizátori sa naozaj snažia zavďačiť svojim návštevníkom, a preto vďaka veľkej popularite tento rok presunuli cupping do samostatnej miestnosti aby sa tento rok dostalo na všetkých záujemcov. Pribaľte si teda svoju cuppingovú lyžicu a príďte si užiť metalovú atmosféru, o ktorú sa postarajú skvelí ľudia z Mad Dropu z Bratislavy. Mimo cuppingu budú v tejto miestnosti prebiehať aj workshopy napríklad homebrewingu.

Okrem tohto skvelého programu vás čáká diskusia pod vedením SCA Slovakia, ktorá rozprúdi debatu o téme výberovej kávy, a dokonca jeden mystery hosť, ktorý zodpovie otázky o jednej z kľúčových surovín pre jej prípravu.

“Organizátori pracujú na spopularizovaní výberovej kávy aj mimo festivalu. Ročné úsilie sa zhmotní aj v podobe v knihy Need for Espresso: Underground. Adrián za pomoci svojich kolegov z brandže rok zostavoval 110 stranový dokument o espresse, ktorý dostal knižnú podobu a netradičné grafické spracovanie v podaní Nikolety Gajarovej. Podobný súvislý text v domácom jazyku o espresse v našej krajine alebo čechách neexistuje. Za festival texty knižky konzultoval aj Peter. Svoju premiéru zažije krátko po festivale.“

Všetku kávu, ktorú na festivale ochutnáte si môžete kúpiť priamo v stánkoch jednotlivých pražiarov. Kapacita tohto výnimočného festivalu je obmedzená, preto neváhajte a kúpte si lístok už teraz na linku nižšie. Vidíme sa pri filtrovanej káve, 8.9. na druhom ročníku Drip Coffee Festivale v Elektrárni Piešťany.

Lístky na festival si môžeš zakúpiť tu: https://tootoot.fm/sk/events/5b62e264c2db4c053827b5bd

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech