V rebríčku najnudnejších miest má zastúpenie aj Slovensko. Umiestnenie Bratislavy prekonalo všetky očakavánia

  • The world bucket list sa zameral na najnudnejšie mestá sveta
  • V rebríčku sa ocitla aj Bratislava
Bratislava
Ilustračný obrázok Pexels/Karol Czinege
  • The world bucket list sa zameral na najnudnejšie mestá sveta
  • V rebríčku sa ocitla aj Bratislava

Hľadáš dovolenku, kde si oddýchneš od zhonu a stresu bežného života? Potom by si mal zvážiť niektoré z najnudnejších miest na svete. Tento rebríček zverejnil The world bucket list a Bratislava sa v ňom umiestnila na treťom mieste.

Nuda v tomto kontexte nemusí znamenať len chýbajúce atrakcie, ale skôr príležitosť na hlboký relax a splynutie s pomalším tempom života. Samozrejme, vnímanie nudy je subjektívne. To, čo sa jednému zdá nudné, môže byť pre iného zdrojom pokoja a relaxu.

Ak hľadáš nezvyčajnú a nenáročnú dovolenku, zváž niektoré z týchto najnudnejších miest na svete. Možno budeš prekvapený, aké príjemné a osviežujúce môže byť splynutie s pomalším tempom života. 

V rebríčku sa nachádza aj Bratislava 

Trojicu najnudnejších miest na svete tvorí texaské mesto Lubbock, St. Petersburg na Floride, ale napríklad aj slovenské hlavné mesto Bratislava. Podľa portálu chýba mestu Lubbock typický šarm a energia, ktoré by ste od Texasu očakávali. Rozľahlé pláne a chýbajúce turistické atrakcie z Lubbocku robia obyčajné a monotónne miesto. 

St. Petersburg je známy ako obľúbená destinácia pre dôchodcov. Mesto má síce krásne pláže a teplé podnebie, no celková atmosféra je skôr pomalá, tichá a bez energie, ktorá by pritiahla mladých ľudí. Na rozdiel od rušných miest na Floride ako Miami či Orlando, St. Petersburg ponúka len obmedzený výber turistických atrakcií. Chýba mu rušný nočný život, kultúrne podujatia či svetoznáme pamiatky. 

A prečo práve Bratislava?

„Toto mesto vyžaruje šarm so svojím historickým Starým Mestom, no svojou malomestskosťou prispieva k jej povesti jednej z menej živých európskych metropol. Obmedzený počet hlavných atrakcií a uvoľnenejšie tempo z neho robia mesto, ktoré nemusí uspokojiť túžbu po vzrušení, ktorú niektorí cestovatelia hľadajú v hlavnom meste,“ informuje portál na svojom webe.  

Najnudnejšie mestá sveta:

1. Lubbock, Texas, USA
2. St. Petersburg, Florida
3. Bratislava, Slovensko
4. Pisa, Taliansko
5. Hatfield, Anglicko
6. Helsinki, Fínsko
7. Birmingham, Anglicko
8. Santiago, Chile
9. Mesa, Arizona
10. Ottawa, Kanada 

Raj pre kávičkárov

Ak sa už do Bratislavy sem tam vyberieš ako turista, alebo Bratislavu veľmi dobre poznáš, určite nám dáš za pravdu, že je obľúbeným miestom pre milovníkov kávy. Písali sme o tom v tomto článku

Možno by si to nečakal, no Bratislava sa umiestnila aj v rebríčku najlepších miest pre milovníkov kávy. A niet sa čomu diviť, Bratislava je známa nielen dobrými reštauráciami, ale aj svojimi kaviarňami.

Portál Ubuy hovorí, že Bratislava je rajom pre milovníkov kávy, s 18 kaviarňami na 100-tisíc obyvateľov. Či už si túžiš oddýchnuť v historickej kaviarničke alebo si vziať svoju obľúbenú kávu so sebou a prejsť sa po malebných uličkách mesta, Bratislava splní všetky tvoje očakávania. Priemerná cena kávy sa pohybuje okolo 1,80 eura. 

Celý rebríček 20 najlepších a najvýhodnejších miest pre milovníkov kávy nájdeš tu

Zdroje: The world bucket list , Ubuy , archív Startitup

Najnovšie videá

Trendové videá