V Rusku sa chystá výstavba druhého najvyššieho mrakodrapu na svete. Jeho tvar je naozaj jedinečný

  • V Rusku vyrastie druhá najvyššia budova na svete
  • Bude mať až 150 poschodí a naozaj unikátny tvar
pjimage - 2021-05-29T115748.372
Dezeen.com
  • V Rusku vyrastie druhá najvyššia budova na svete
  • Bude mať až 150 poschodí a naozaj unikátny tvar

Škótske architektonické štúdio Kettle Collective prišlo s návrhom mrakodrapu, ktorého výška by mala dosahovať neuveriteľných 703 metrov. Nachádzať by sa mal v ruskom Petrohrade a vďaka svojim rozmerom by sa mal stať druhým najväčším mrakodrapom na svete.

Unikátna stavba s názvom Lakhta Center II bude pozostávať zo 150 poschodí, Najvyššie poschodie bude položené vo výške 590 metrov, čím pôjde o najvyššie položené poschodie na svete.

zdroj: Dezeen.com

„Dizajn je estetický a funkčný, pretože zníži značné sily vetra, ktoré ovplyvnia štruktúru, a následne zmenší veľkosť konštrukčných prvkov potrebných v budove,“ uviedol Tony Kettle pre web Dezeen.com. Dodáva, že vonkajšia vrstva budovy je vytvorená zo špirálovitých stĺpov a štruktúru vytesáva rad špirálovitých átrií zdieľaných s vertikálnymi verejnými priestormi,

Momentálne je najvyššou budovou na svete 828 metrov vysoký mrakodrap Burj Khalifa v Dubaji, ktorý navrhol Skidmore Owings & Merrill (SOM). Najvyššie poschodie tohto mrakodrapu sa nachádza vo výške 585 metrov.

zdroj: Dezeen.com

Budova číslo 2

Momentálne pozostáva projekt Lakhta Center z 87-podlažného mrakodrapu, ktorý má výšku 462 metrov. Ide o najvyššiu budovu v Rusku, najvyššiu budovu v Európe a štrnástu najvyššiu budovu na svete.  Je potrebné dodať, že budova bola v roku 2018 certifikovaná  podľa kritérií ekologickej efektívnosti na LEED Platinum, čo z nej robí jeden z piatich najekologickejších mrakodrapov na svete.

Výstavba tejto budovy so sebou priniesla aj niekoľko problémov. Keďže je Petrohrad známy svojím krásnym historickým centrom, ktoré je na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO od roku 1990, mnoho ľudí sa bálo, že táto moderná stavba zničí panorámu mesta. Kvôli znepokojeniu bolo miesto výstavby zmenené.

Zdroj: Dezeen.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech