V Ružinove ponúka netradičné príchute zmrzliny, na ktoré čakajú davy ľudí

  • Meno zmrzlinárne je Gelateria de Claudia
  • Nájdeš ju v areáli Radosť na Štrkovci
  • Ponúka aj netradičné príchute
Gelaterie da Claudia/Facebook
  • Meno zmrzlinárne je Gelateria de Claudia
  • Nájdeš ju v areáli Radosť na Štrkovci
  • Ponúka aj netradičné príchute

Do obľúbenej zmrzlinárne Gelateria da Claudia v Ružinove trafíš jednoducho. Stoja pred ňou zväčša davy ľudí, ktorí sú ochotní čakať na túto výnimočnú pochúťku. Rady sú tak rozsiahle, že ich bez problémov zaregistrujete už z Bajkalskej ulice. Dňom, kedy sa tejto lokatlite radšej vyhnite, je pondelok. Zmrzlináreň je vtedy zatvorená a tešili by ste sa márne.

Na zmrzlinu od Claudie sa oplatí počkať. Má prívlastok vyrobená s láskou a dokáže potešiť bežného konzumenta aj zákazníka s alergiou. V ponuke si na svoje prídu aj milovníci mraznej lahôdky s laktózovou intoleranciou, ale aj vegáni.

Zmzlina s alkoholom

Zmrzlináreň ponúka aj netradičné kombinácie. Oslovila nás napríklad zmrzlinou pripravenou zo šampanského, aperolu, ale aj s príchuťou Bailey’s a ďalších. Kopčeky sa nezarovnávajú a tak sa zákazníkom ujde poriadna porcia. Cena za jednu porciu je 1,20 eura.

Nešetrí sa tu ani na hlavných ingredienciách zmrzlín, čo je výrazne cítiť na výraznej a bohatej chuti. Zmrzlina od Claudie môže konkurovať ktorejkoľvek prevádzke v centre mesta.

Zmrzlinu si odtiaľ môžeš zobrať aj so sebou, napríklad ako vylepšenie záhradnej párty. Balí ju do praktických termo nádob. Objednať si môžeš aj zmrzlinový catering. Na svojej sociálnej sieti však tvrdí, že pokiaľ sa neprejedáte, zmrzlina sa na vašej váhe nepodpíše.

 

Kornútky od výmyslu sveta

Orieškové, čokoládové, ale aj tie úplne obyčajné. Zmrzlináreň ponúka kornútky aj v polomáčanom variante, dozdobené buď sekanými orechmi alebo s posýpkou. Každá porcia je dozdobená oblátkou, ktorá sa v bratislavských zmrzlinárňach zapísala do kategórie „must have“.

Svetové šmaky

Hoci sa ponuka mení, my sme zaregistrovali zopár, ktoré sú podľa nás kreatívne a považujeme ich za chuťovo nezabudnuteľné. Okrem čiernej vanilky patrí k týmto lahôdkam aj zmrzlina z karamelovej súšienky Lotus a skvelá maková zmrzlina. Gurmánov bažiacich po luxuse potešil aj píniový oriešok.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech