V Senci„vyrástla“ originálna kaviareň, ktorá konkuruje aj tým bratislavským. Velia jej ženy a kraľuje tu poézia

  • V Senci vznikla nová prevádzka. Je zaujímavá nielen vzhľadom, ale má aj čo ponúknuť
  • Kaviareň/cukráreň si nezamilovali len Seničania. Čoraz viac ju navštevujú aj Bratislavčania
  • Prevádzke velia ženy. Majiteľkou prevádzky je Alexandra Ferančíková, prevádzkarkou je Lucia Ratkovská
kavickari.sk/ Rudo Sládkovský
  • V Senci vznikla nová prevádzka. Je zaujímavá nielen vzhľadom, ale má aj čo ponúknuť
  • Kaviareň/cukráreň si nezamilovali len Seničania. Čoraz viac ju navštevujú aj Bratislavčania
  • Prevádzke velia ženy. Majiteľkou prevádzky je Alexandra Ferančíková, prevádzkarkou je Lucia Ratkovská

To, s akou silou a energiou pribúdajú kvalitné prevádzky v menších mestách, je ukážkou toho, že sa z nás stávajú čoraz väčší gurmáni a dobrú kávu, či jedlo si chceme vychutnať naozaj všade. I blízkosť hlavného mesta nezabráni tomu, aby v Senci vznikla kvalitná prevádzka, do ktorej sa pravidelne investuje. A že sa za ňou oplatí ísť aj na výlet? Určite áno. Kaviareň objavili kavickari.sk.

Je príjemné letné ráno a my kráčame po známej Lichnerovej ulici v Senci. Dalo by sa povedať, že v minulosti to bola štedrá pešia zóna, typická pre kúpeľné mesto, kde ste našli všetko od retro cukrárni, obchodov s oblečením či rôznych „mačkažákov“, ako zvykne hovoriť naša babka.

zdroj: kavickari.sk/ Rudo Sládkovský

Lenže tvár mesta sa mení a s ňou pribúdajú i lokálnejšie koncepty. Ekologická drogéria, obchodík na váhu, či kvalitné pekárne. A v ružovom dome na námestí sídli dvojprevádzka Versh, ktorá je rozdelená na dve časti – Versh CAFÉ & WINE a Versh drinks & cigars. A práve kaviarenská časť sa počas korony zmenila na cukráreň, za aké by sa nemuselo hanbiť ani hlavné mesto.

Tu vládnu ženy

Majiteľka Alexandra Ferančíková i nadaná prevádzkarka, Lucia Ratkovská sa rozhodli počas prvej vlny korony vyhrnúť rukávy a pustiť sa do komplexnej prerábky prevádzky. A hoci je priestor pomerne maličký, šikovne doň umiestnili kuchynku s výrobňou, kde sa tvoria koláče od výmyslu sveta pod taktovkou zručnej cukrárky Petry Bernátovej. Tie sú ozdobou vitríny a človek odrazu ani nevie, ktorú si má vybrať.

zdroj: kavickari.sk/ Rudo Sládkovský

Samozrejmosťou sú aj bezlepkové, či bezláktozové koláčiky, ale i torty, ktoré vám vedia napiecť na objednávku. Potešia klasiky v novom šate, ako „Opitý Izidor“, či krémeše.

Raňajkáreň

Korona naučila mladé ženy sa obracať. Majiteľka Sandra, ktorá je maminou 4 detí a podniká v inom segmente, investovala do prevádzky a potiahla svoje zamestnankyne. Takže žiadna z nich neprišla o prácu. Veľkú zásluhu na tom má aj kreatívna prevádzkarka Lucia, ktorá obliekla po rokoch rondon a začala variť polievky. Tie následne vydávali cez okienko.

zdroj: kavickari.sk/ Rudo Sládkovský

A práve tu niekde vznikla myšlienka podávať aj raňajky. Lucia je bývalá hoteláčka, nebojí sa práce i nových výziev. Veď i počas nášho rozhovoru odbehla do kuchyne v podpätkoch a šatách a navarila pre partiu mamičiek, ktoré prišli i s deťmi na raňajky do Senca. Z Bratislavy.

Kreativite sa medze nekladú

Versh je kreatívne miesto. Či už vďaka originálnym zamestnancom, scestovanej majiteľke s vycibreným vkusom, alebo i samotnému dizajnu prevádzky. Inšpiráciou bola Marína Andreja Sládkoviča a kniha od Kataríny Vávrovej. Obrazy ilustrátorky sú aj na stenách a volajú k drobnému snívaniu. Či už po príjemnom čase s priateľkami, alebo biznisových raňajkách, ktoré si tu dopriala partia šarmantných pánov v strednom veku. Versh je skrátka nádejou i pre ostatných, že aj v malom meste môžete robiť veľké veci.

Versh CAFÉ & WINE nájdete aj na instagrame.

Zdroj: kavickari.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK