V školskom areáli vandali podpálili hmyzí hotel, uhoreli vzácne druhy

  • Na základnej škole Alexandra Dubčeka v bratislavskej Karlovej Vsi niekto podpálil hmyzí hotel
  • Dôležitosť a užitočnosť včiel pritom prezidentka Zuzana Čaputová zdôrazňovala ešte koncom mája
hmyz
Facebook/BROZ/Facebook/Zuzana Čaputová
  • Na základnej škole Alexandra Dubčeka v bratislavskej Karlovej Vsi niekto podpálil hmyzí hotel
  • Dôležitosť a užitočnosť včiel pritom prezidentka Zuzana Čaputová zdôrazňovala ešte koncom mája

Bratislavské regionálne ochranárske združenie včera informovalo o nie príliš veselej udalosti. Na Facebook publikovali správu o podpálenom hmyzom hoteli na základnej škole Alexandra Dubčeka v bratislavskej Karlovej Vsi.

Nedávno bol hmyzí hotel skontrolovať entomológ zo Slovenskej akadémie vied a bol nadšený z toho, aké druhy v hoteli žijú. „Toto je obraz mentálneho stavu nejakého jednotlivca, ktorý nemá nič lepšie na práci, ako ísť v sobotu o 7:00 ráno zapáliť hmyzí hotel,“ píše sa v príspevku združenia.

Podpaľača nezachytila žiadna kamera

Členovia bratislavského združenie stavali hmyzí hotel spolu so žiakmi z piatich tried školy a Miestneho úradu mestskej časti Bratislava-Karlova Ves. „Bolo to spoločné dielo,“ konštatuje autor facebookového príspevku.

Bratislavské Staré mesto chystá turistickú atrakciu. Presne takú majú všetky európske metropoly

Hmyzí hotel údajne obývalo veľké množstvo hmyzu a dokonca aj vzácnych druhov. Autor príspevku priznal, že na spálený hmyzí hotel je „dosť zlý pohľad“.  

Podľa informácií bratislavského združenia prípad rieši polícia a boli privolaní aj hasiči. „Svedkov zatiaľ nemajú, nikto ich nevidel,“ napísalo združenie v jednom z komentárov. Kamery, ktoré by mohli zaznamenať podpaľača, sú pri vchode do školy a smerom do ulice. Nijaké kamery ale nemieria smerom do školského areálu.

Na základnej škole A.Dubčeka v Karlovej Vsi niekto podpálil hmyzí hotel. Stavali sme ho s pomocou žiakov z piatich…

Gepostet von BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie) am Dienstag, 30. Juni 2020

Žiaci by sa z tejto udalosti mohli poučiť

Príspevok sa v priebehu dnešného dňa rozšíril po Facebooku. Smutnú udalosť komentovalo takmer 100 ľudí. Jeden z komentujúcich združeniu odkázal, aby postavilo nový hmyzí hotel. „Žiakom to ukáže, aby sa aj napriek obrovskému sklamaniu nevzdávali. Môže to byť pre nich životná lekcia, v dobrom,“ znie odkaz v komentári.

Včely sú symbolom toho, ako je všetko v prírode prepojené. Keď sú ohrozené včely, je ohrozená celá príroda, stromy,…

Gepostet von Zuzana Čaputová am Mittwoch, 27. Mai 2020

 

O hmyz, obzvlášť o včely, sa zaujíma aj prezidentka Zuzana Čaputová. Koncom mája uverejnila na Facebook príspevok, v ktorom píše, že ak sú ohrozené včely, je ohrozená celá príroda. „Včely musíme chrániť tak, ako musíme chrániť rozmanitosť druhov,“ odkazuje prezidentka v príspevku. Zároveň poukazuje na dôležitosť chrániť včely. 

O to smutnejšia je včerajšia udalosť. Podľa informácií bratislavského združenia je však vandalizmus v škole bežnou záležitosťou. „Toto je asi jeho najhorší, potenciálne najnebezpečnejší, prejav. Uvidíme. Možno sa niekto ozve s bližšími informáciami,“ napísal jeden z členov združenia v komentári. 

Zdroje: Facebook/BROZ, Facebook/Zuzana Čaputová

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech