V Škótsku premenili historický hrad na luxusný hotel. Ak si priplatíš, dostaneš izbu s posteľou za 10-tisíc libier

  • Spal si niekedy v posteli za 10-tisíc libier?
  • Že nie? Prišiel čas napraviť to. Takúto posteľ nájdeš v Škótsku
  • Nachádza sa v starom hrade, ktorý bol prerobený na hotel
pjimage - 2021-07-11T155547.126
Fonabcastlehotel.com
  • Spal si niekedy v posteli za 10-tisíc libier?
  • Že nie? Prišiel čas napraviť to. Takúto posteľ nájdeš v Škótsku
  • Nachádza sa v starom hrade, ktorý bol prerobený na hotel

Škótsko je známe vďaka svojej nádhernej prírode a bohatej histórii. Mnoho turistov sem chodí kvôli historickým hradom, zámkom a kaštieľom. Vedel si však, že niektoré z nich boli premenené na hotely, v ktorých sa môžeš ubytovať aj ty?

Príkladom je hrad Fonab, ktorý bol kompletne prerobený a premenený na päťhviezdičkový hotel s kúpeľmi. Hotel sa nachádza v lesoch nad jazerom Loch Faskally a dokonale kombinuje pohodlie, štýl a úchvatné výhľady. V hoteli sa nachádza 42 izieb, dve reštaurácie a kúpele, ktoré ťa určite zaujmú.

Redaktor portálu Daily Mail strávil v tomto hoteli celý víkend a čitateľom priblížil luxus, ktorý ho tam čakal. 

zdroj: Daily Mail

O hoteli

Hotel Fonab čerpá inšpiráciu zo svojej historickej minulosti a úchvatného okolia s výhľadom na jazero Loch Faskally. Každá zo 42 izieb bola navrhnutá tak, aby mala individuálnu povahu, takže návštevníkov tu čaká súhra moderného nábytku a originálnych hradných prvkov. Hostia sa určite potešia aj výhľadu na jazero alebo vrch Ben Vrackie.

Kúpele, ktoré sú súčasťou hotela, sa nachádzajú v samostatnej budove, ktorá je od hotela vzdialená len niekoľko metrov. Súčasťou kúpeľov je 15-metrový bazén, vírivka, sauna a štyri miestnosti určené na rôzne procedúry.

zdroj: Daily Mail

Hotel disponuje 2 reštauráciami. V reštaurácii Brasserie sa na neformálny obed alebo večeru podáva aktualizované klasické britské menu sezónnych jedál. Reštaurácia Sandeman’s je luxusnejšia a vyslúžila si prestížne ocenenie 3 AA Rosette. V tejto reštaurácii na hostí čaká inovatívne jedlá, ktoré sú súčasťou sedemchodového degustačného menu. 

Posteľ za 10-tisíc

Redaktor portálu Daily Mail sa ubytoval v komnate s názvom Castle Penthouse, ktorá bola zariadená v barokovom štýle. Izba sa nachádza na štvrtom podlaží, z ktorého má hosť nádherný výhľad. Súčasťou izby je aj luxusná kúpeľňa s veľkým šatníkom. 

Hoci je izba ladená v svetlých tónoch a počas dňa je krásne presvietená, za zmienku stoja aj vysoké stropy, ktorými disponuje. Na strope sú umiestnené dva luxusné lustre, ktoré určite neuniknú tvojej pozornosti. 

zdroj: Fonabcastlehotel.com

zdroj: Fonabcastlehotel.com

zdroj: Fonabcastlehotel.com

zdroj: Fonabcastlehotel.com
Zdroj: Daily Mail

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK