V španielskom Tenerife kvôli koronavírusu uzavreli hotel. V karanténe je vyše 1000 ľudí

  • Talianský lekár, ktorý dovolenkoval na španielskom Tenerife, má pozitívne testy na koronavírus
  • Hotelový komplex v Tenerife navyše stráži polícia
  • Pred približne hodinou hospitalizovali ženu s podozrením na koronavírus aj na Slovensku
BeFunky-collage-6
TASR
  • Talianský lekár, ktorý dovolenkoval na španielskom Tenerife, má pozitívne testy na koronavírus
  • Hotelový komplex v Tenerife navyše stráži polícia
  • Pred približne hodinou hospitalizovali ženu s podozrením na koronavírus aj na Slovensku

Španielský denník El Mundo potvrdil, že talianský lekár, ktorý dovolenkoval na španielskom Tenerife má pozitívne testy na koronavírus. Momentálne sa nachádza v karanténe a jeho výsledky testov budú preposlané do Madridu na druhú analýzu.

Ako informuje The Guardian, podľa zdrojov ministerstva došlo aj k uzatvoreniu celého komplexu hotela, v ktorom sa taliansky turista nachádzal. V karanténe sa tak momentálne nachádza približne 1 000 návštevníkov. Hotelový komplex na Tenerife navyše stráži polícia, aby sa zabránilo tomu, aby niekto hotelový komplex buď opustil alebo doňho vstúpil.

Ďalšie informácie momentálne nie sú k dispozícii, správu však budeme naďalej aktualizovať.

Situácia na Slovensku

Situácia s nakazením koronavírusu pretrváva aj na Slovensku. Pred približne hodinou vo Fakultnej nemocnici v Trnave hospitalizovali ženu s podozrením na koronavírus. Agentúre SITA informáciu potvrdila hovorkyňa nemocnice Katarína Tittelová s tým, že výsledky testov na koronavírus by mali byť k dispozícii v utorok dopoludnia.

Podľa informácií agentúry SITA je hospitalizovaná Slovenka, ktorá sa vrátila z Talianska, kde evidujú už približne dvesto ochorení na koronavírus. Slovensko bude v reakcii na aktuálnu situáciu v tejto krajine podľa hovorkyne ministerstva zdravotníctva Zuzany Eliášovej od utorka kontrolovať všetkých pasažierov prilietajúcich do Bratislavy z Talianska.

Na Slovensku nový koronavírus doteraz nebol potvrdený. Všetkých 55 vzoriek bolo negatívnych. Ministerstvo zdravotníctva a Úrad verejného zdravotníctva situáciu sledujú a v prípade potreby sú pripravené aj v spolupráci s ďalšími rezortmi pristúpiť k potrebným opatreniam. Po januárovom zasadnutí krízového štábu na ministerstve zdravotníctva sa zároveň vykonali cvičenia vo vybraných nemocniciach, na vybraných hraničných priechodoch a na letisku M. R. Štefánika v Bratislave.

zdroj: TASR

Mali by sme sa pripraviť na pandémiu

Dnes ráno navyše Svetová zdravotnícka organizácia upozornila, že svet by sa mal pripraviť na možnú pandémiu nového koronavírusu, informuje SITA. Organizácia uviedla, že zatiaľ je priskoro nazvať súčasnú epidémiu pandémiou, avšak krajiny by mali byť vo „fáze pripravenosti“.

O pandémii možno hovoriť vtedy, keď sa infekčná choroba šíri ľahko od jednej osoby k druhej v mnohých častiach sveta. Aktuálne sa objavujú stále nové prípady ochorenia Covid-19, a to predovšetkým v Južnej Kórei, Taliansku a Iráne, čo vyvoláva znepokojenie.

Najviac infikovaných má stále Čína, vyše 77-tisíc, ako aj viac než 2 600 obetí. V 30 iných štátoch registrujú vyše 1 200 potvrdených prípadov nákazy a viac než 20 úmrtí. Taliansko v pondelok informovalo o štyroch ďalších obetiach, čím sa zvýšil ich celkový počet v krajine na sedem.

Zdroje: theguardian.com, SITA, elmundo.es

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK