V štáte New York podľahlo vírusu už viac než 1000 ľudí

  • Počet obetí rastie v New Yorku najrýchlejšie v rámci celej Ameriky
  • Nie je tomu ani mesiac, čo sa choroba objavila po prvýkrát v tomto štáte
New York
Zdroj: Unsplash/ Pexels,
  • Počet obetí rastie v New Yorku najrýchlejšie v rámci celej Ameriky
  • Nie je tomu ani mesiac, čo sa choroba objavila po prvýkrát v tomto štáte

Počet obetí koronavírusu v americkom štáte New York prekročil tisícku. Stalo sa tak menej než mesiac po tom, čo tam potvrdili prvý prípad nákazy. Väčšina ľudí pritom zomrela len v posledných dňoch.

Mesto New York City informovalo večer o 776 obetiach, celkovo ich v štáte registrujú najmenej 1 026. Prvý prípad v štáte zaznamenali 1. marca. Nakazenou osobou bol zdravotník, ktorý sa nedávno vrátil z Iránu. Odvtedy sa nákaza v štáte New York rýchlo rozšírila.

Takto zomrie ani nie každé dve minúty jeden človek. „Nechápem, ako sa dá inak pozerať na tieto čísla a nedospieť k záveru, že zomrie určite viac ako len tisíc ľudí,“ uviedol Guvernér štátu New York Andrew Cuomo esšte včera.

Podľa Cuoma New York ešte len čaká vrchol nákazy a preto nechal celoštátne uzatvoriť väčšinu obchodných prevádzok do 15. apríla.

V súčasnosti registrujú v Spojených štátoch viac než 142-tisíc (z toho skoro 60-tisíc len v štáte New York) potvrdených prípadov nákazy. Ochoreniu COVID-19 tam doteraz podľahlo už vyše 2 500 osôb. Krajina má medzičasom najvyšší počet nakazených na svete.

Zdroje: SITA, Nypost.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech