V talianskej dedine si môžeš kúpiť dom za 1 euro. Vezmi priateľov a vytvorte komunitu

  • V talianskej dedine Bisaccia sa predávajú domy za euro
  • Sú však v podivuhodnom stave, no dávajú priestor kreativite
  • Starosta chce zlepšiť vzhľad a prilákať nových perspektívnych občanov
domy za euro
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • V talianskej dedine Bisaccia sa predávajú domy za euro
  • Sú však v podivuhodnom stave, no dávajú priestor kreativite
  • Starosta chce zlepšiť vzhľad a prilákať nových perspektívnych občanov

Taliansky vidiek známy svojou vínnou révou a dedina Bisaccia je od mora vzdialená len niečo vyše hodiny. Podľa informácií portálu cnn.com si v tejto lokalite môžeš kúpiť dom za niečo vyše dolára, alebo teda symbolické euro.

Nehnuteľnosť je investícia do budúcna

Historická, so skvelou klímou a v krásnom prostredí. Taká je dedina, ktorá ti ponúka starý dom aj s pozemkom za veľmi nízku sumu. Na predaj poskytla presne 90 realít a pridala sa tak k ďalším dedinám či menším mestám v rámci krajiny, ktoré sa rozhodli poskytnúť domov novým občanom.

Obyvatelia, ale aj starosta obce Bisaccia Francesco Tartaglia sa boja o to, že čoskoro sa v dedine bude nachádzať žalostne malý počet ľudí. Chcú predísť cielenému vysťahovaniu, a zároveň prilákať nových, mladých a perspektívnych ľudí.

Opustené územie, ktoré sa snažia zaplniť novými ľuďmi a obnovenými domami zaberá hlavne starovekú časť Bisaccie. Preto ak sa plán uchytí, pôjde o skutočne lákavú lokalitu na život.

Zažívame zvláštnu situáciu,“ prezrádza pre CNN Travel starosta s dodatkom, že práve preto sa rozhodli privítať rodiny, priateľov, príbuzných ale aj ľudí, ktorí sa navzájom poznajú, aby spojili sily a vzájomne si pomohli.

Chceme, aby kúpili viac než jeden dom a vdýchli časti starého centra mestečka nový život,“ dopĺňa. Cieľom je vytvoriť komunity, ktoré by rozprúdili život a atmosféru mesta s neskutočným potenciálom. Malé provinčné mestečká vždy boli žijúce organizmy, kde si ľudia skutočne užívali povestný taliansky la dolce vita.

Za realitu zaplatí potenciálny záujemca skutočne malú sumu. A tak sa od neho prirodzene očakáva, že dom zveľadí a poskytne mu kompletnú vizuálnu premenu. Na renováciu však nie je vymedzený konkrétny čas, či investičný rámec.

View this post on Instagram

Via @miaminews24 – Bisaccia, un pintoresco pueblo del sur de Italia, puso a la venta 90 edificios en ruinas por solo un euro. De esta forma, el municipio buscar atraer a familias o a grupos de amigos para salvarse de la muerte por despoblación. Esta táctica ya la han seguido varias poblaciones en aquel país. El vicealcalde, Francesco Tartaglia, aseguró a la CNN que la parte más antigua de la aldea es la que está más abandonada y explica que está compuesta por casas agrupadas que comparten una entrada común. “Es por eso que damos la bienvenida a familias, grupos de amigos, parientes, personas que se conocen entre sí o inversores. Les alentamos a comprar más de una casa para tener un impacto y dar nueva vida”, afirma. Para quedarse con una de estas casas, los compradores deben comprometerse a restaurar los edificios, aunque, a diferencia de otros proyectos similares, en Bisaccia no es necesario un nivel de inversión mínimo y tampoco hay un límite de tiempo para hacer las obras. Otra ventaja de este pueblo respecto a otros es que aquí el propietario de las casas es el propio Ayuntamiento, por lo que no hace falta llegar a difíciles acuerdos con los dueños. “Esto garantiza que el proceso de eliminación será rápido y fluido, no necesitaremos perseguir a los descendientes de los antiguos propietarios ni tener problemas con terceros”, dice Tartaglia. Fuente:CNN #Italia #casas #ventas #pueblo #europa #euros #Bisaccia #ayuntamiento – #regrann

A post shared by MARACAY, ARAGUA Y VENEZUELA. 🌎 (@maracayaldia) on

Grécky ostrov ti zaplatí, ak sa tam presťahuješ

S lákavou ponukou žiť na ostrove uprostred mora prišlo pred niekoľkými mesiacmi aj zastupiteľstvo gréckeho ostrova Antikythéra.

Viac čítaj TU>>Nevieš, čo so životom? Grécky ostrov ti zaplatí, ak sa tam presťahuješ

Malý grécky ostrov však v tom čase zrejme neočakával, že jeho ponuka dostane globálne rozmery. Denne naň volali tisícky ľudí, ktorí sa na toto miesto chceli presťahovať. Stovky e-mailov od záujemcov o bývanie po medializácii u nás zaplavili aj grécku ambasádu v Bratislave.

Čítaj viac TU>>Malý grécky ostrov neodhadol silu internetu. Po výzve na ňom chcú bývať tisíce ľudí

Zdroje: cnn.com, travelandleisure.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech