V tejto krajine chce štát turistom platiť, aby no nej prišli, klesol tam totiž počet turistov až o 99,9 %

  • Podmienky však zatiaľ nie sú úplne špecifikované a ani to, do akej výšky budú náklady spojené s cestou a ubytovaním preplácané
  • Iniciatíva by sa však mohla rozbehnúť od júla 2020
japonsko
Unsplash/David Edelstein
  • Podmienky však zatiaľ nie sú úplne špecifikované a ani to, do akej výšky budú náklady spojené s cestou a ubytovaním preplácané
  • Iniciatíva by sa však mohla rozbehnúť od júla 2020

Pokles turistov v Japonsku priamo úmerne súvisí s potrebou vymýšľať opatrenia, ktoré by mohli krajinu znovu naštartovať.

Vrcholní predstavitelia japonského turizmu oznámili, že v roku 2020 preplatia záujemcom o návštevu ich krajiny polovicu cestovných nákladov. Informovali o tom viaceré zahraničné médiá s odvolaním sa na primárny zdroj, britský portál Express.

Čo potrebuješ splniť?

Hoci sú obmedzenia týkajúce sa cestovania do sveta vo viacerých krajinách ešte stále platné, život sa postupne dostáva do stavu spred pandémie. A tak sa možno o pár mesiacov bude aj cestovať.

Lety boli koncom marca zrušené. Do Japonska sa tak mnoho turistov pár mesiacov nepozrelo. Teraz namiesto zvedavosti nastúpil u potenciálnych návštevníkov skôr strach.

Krajina je však rozhodnutá naštartovať turizmus a nakopnúť ho správnym smerom, aspoň do takej pozitívnej a silnej miery, ako spred vyčíňania korony. Postupne tak vzniká program, ktorý by sa mal podľa niektorých zdrojov týkať len domácich cestujúcich, podľa iných by mal zase poskytnúť dotácie medzinárodnému tímu turistov.

Obrovský balík peňazí

Japonsko by za takýto ústretový krok malo zaplatiť 12,5 miliardy dolárov. Podrobnosti o výške príspevku zatiaľ nie sú jasné, no iniciatíva by sa mala podľa slov Forbes  spustiť už v júli tohto roku.

Japonsko sa napriek veľkosti svojej krajiny s nákazou novým koronavírusom vysporiadalo statočne. Počet prípadov zatiaľ dosiahol číslo 16 550 a niečo cez 800 mŕtvych. Nové prípady zatiaľ neevidujú. Hovorí sa o proaktívnych opatreniach, ktoré japonská vláda včas nasadila a pomohla tak  krajine zabrániť najhoršiemu, taliansky či americký scenár sa tu nedial.

Medziročne však počet turistov v Japonsku klesol o 99,99 %. Je to logické, v každej krajine sveta je tomu podobne. Japonsko minulý mesiac navštívilo len 2 900 turistov. 

Zdroje: forbes.com, japantimes.com.jp, express.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech