V tejto krajine trpí najviac mužov fraktúrou pohlavného údu. Zranenie je často spôsobené bizarnými dôvodmi

  • Aj napriek tomu, že mužský pohlavný orgán nemá kosť, môže dôjsť k jeho fraktúre
  • Tieto fraktúry bývajú spôsobené prasknutím toporivých teliesok
pjimage - 2021-07-31T120050.327
Unsplash/NCI Unsplash/Kirsty TG
  • Aj napriek tomu, že mužský pohlavný orgán nemá kosť, môže dôjsť k jeho fraktúre
  • Tieto fraktúry bývajú spôsobené prasknutím toporivých teliesok

Muži, ktorý utrpeli fraktúru pohlavného údu, by ti jednoznačne povedali, že ide o nesmierne bolestivú záležitosť. Zranenie sa prejaví hlasným prasknutím a silnými kŕčmi. Podľa portálu topky.sk k zraneniu dochádza najčastejšie počas pohlavného styku a zasiahne jedného zo 175-tisíc mužov. 

Hoci ide o zriedkavý jav, iránski lekári by o ňom vedeli rozprávať svoje. Lekárovi z mesta Kermánšáh  sa v priebehu 9 rokov podarilo zdokumentovať až 172 prípadov zlomenia tohto orgánu. Jeho výskum je publikovaný v časopise Journal of Urology a ukázalo sa, že iba 14 prípadov bolo spojených so sexuálnym stykom.

zdroj: Unsplash/Earl Wilcox

Ku zlomenine penisu môžeš prísť aj počas spánku, kedy sa ti stoporí sa ty sa nevedomky prevalíš na druhý bok. Presne to sa stalo 19 mužom z Iránu. Niekoľko zranení bolo spôsobených počas športu a bitky, no nájde sa aj niekoľko veľmi kurióznych prípadov.

Za jednu z fraktúr môže napríklad tehla, ktorá padla na stoporený úd muža, za inú môže uhryznutie osla. Zabudnúť nesmieme ani na prípad, kedy si muž svoj penis neúmyselne poranil sekáčom pri sekaní cukrového bochníka.

Obľúbená sexuálna praktika

Takmer 70 percent zranení bolo spôsobených sexuálnou praktikou, ktorá je známa ako taghaandan. O tejto praktike by ti vedeli rozprávať najmä ľudia zo Stredného východu a Strednej Ázie, kde je nesmierne obľúbená.

Pri tejto praktike si muži svoje pohlavné orgány násilne tlačia alebo ohýbajú. Názov praktiky v preklade znamená slovo kliknúť, ktoré môže znamenať nepríjemný praskavý zvuk. Ten symbolizuje zranenie. Hoci to znie naozaj divne, muži tieto záležitosti praktizujú s cieľom potlačiť erekciu alebo sexuálne túžby. „Takéto správanie je výsledkom nedostatku sexuálnej výchovy v spomínaných regiónoch,“ píše sa v správe.

zdroj: Unsplash/Jafar Ahmed

Aj keď je fraktúra pohlavného údu nepríjemná záležitosť, vyliečiť sa dá veľmi rýchlo. Potrebný je jeden chirurgický zákrok, ktorý je nutné vykonať do 24 hodín od fraktúry. Ak sa pacient hanbí a lekára navštívi až neskôr, riskuje nadmerné zakrivenie údu a erektilnú dysfunkciu.

Zdroj: Topky.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK