V Tipose došlo k zmenám: Dôležité pozície obsadili ľudia z SNS, ale aj futbalista Vittek

  • V štátnej lotérii Tipos došlo k zmenám
  • Pozície v dozornej rade obsadili bývalí kandidáti za SNS
  • Predsedom rady sa stal Róbert Vittek
sns
TASR/Ján Krošlák
  • V štátnej lotérii Tipos došlo k zmenám
  • Pozície v dozornej rade obsadili bývalí kandidáti za SNS
  • Predsedom rady sa stal Róbert Vittek

V štátnej lotérii Slovenska, Tipos, došlo k významným personálnym zmenám v predstavenstve a dozornej rade, informuje portál aktuality.sk. Novým generálnym riaditeľom spoločnosti Tipos, od 1. decembra 2023, bude Peter Deďo, ktorý je zároveň krajským predsedom Slovenskej národnej strany (SNS) v Bratislave.

Vo vedení predstavenstva sa objavili nové tváre, vrátane Adriany Bujdákovej, advokáta Richarda Messingera a Gabriely Dobrovodskej. Dozornú radu bude predsedať bývalý futbalový reprezentant Róbert Vittek.

Členmi dozornej rady budú advokát Peter Bartoš, kandidáti za stranu SNS z posledných volieb Michal Magula a Zdenko Kozák, prezident Asociácie hotelov a reštaurácií Marek Harbuľák a Jozef Liba, ktorý predtým pôsobil ako generálny sekretár Slovenského olympijského a športového výboru.

Tieto zmeny prichádzajú v súvislosti s vyhlásením šéfa SNS, Andreja Danka, ktorý navrhol presmerovať financie zo štátnej lotérie priamo do športových zväzov namiesto ich platenia komerčným televíziám za práva na losovanie.

Danko túto myšlienku predstavil v súvislosti s vytvorením nového ministerstva športu a cestovného ruchu, ktoré má byť aktívne od 1. januára, s Dušanom Keketim ako nominantom SNS na čele tohto rezortu.

Zdroj: aktuality.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá