V tomto podniku sa budeš cítiť ako v babkinej špajzi. Je tu všetko – káva, dobroty aj milý úsmev

  • Útulných, krásnych a šarmantných podnikov je vo veľkých mestách stále viac. V tých menších sú ale stále raritou. O to milším prekvapením bola pre náš rozkošná „špajza“, ktorú sme objavili v centre Dubnice nad Váhom.
Ondrej Bobek
  • Útulných, krásnych a šarmantných podnikov je vo veľkých mestách stále viac. V tých menších sú ale stále raritou. O to milším prekvapením bola pre náš rozkošná „špajza“, ktorú sme objavili v centre Dubnice nad Váhom.

Nikdy by sme neverili, že uprostred moderného nákupného strediska vedľa malého námestia nájdeme toľko pohody a radosti z jedla, kávy a všelijakých dobrôtČarovná špajza je ukrytá v centre mestečka, no spoznáte ju veľmi rýchlo. Pred vchodom sa hrajú deti na malom detskom ihrisku, miestni si vychutnávajú posledné teplé slnečné lúče na malej teraske a pomaly sa schádzajú vo vnútri, aby si vychutnali výborný obed z kuchyne mladého šéfkuchára.

„Špajza je moje druhé dieťa,“ hovorí o svojom šarmantnom podniku majiteľka Petra, ktorá v rozkošných bodkovaných šatách dokonale zapadá do tohto romantického prostredia. Čarovnú špajzu začala chystať so svojím manželom a ďalšími spoločníkmi pred pár rokmi, keď bola na materskej dovolenke s malou dcérkou.

„Viac podobných článkov nájdeš na Kávičkári.sk.“

Lásku a starostlivosť, ktoré do tohto podniku vložili, môžete vidieť na každom kroku – či už pri precíznom výbere bio farmárskych produktov na predaj pri vchode do reštaurácie, v útulnom kútiku s farebnými kreslami v jednom rohu, pri milých odkazoch na stenách či v novej uniforme pre čašníčky, ktorú sme mali možnosť vidieť práve pri jej „premiére“.

Čarovná špajza nedostala svoj názov náhodou. Tak ako v každej dobrej špajzi, aj tu nájdete množstvo dobrôt, ktoré vám odoženú hlad, ale aj niečo sladké, trošku ovocia či zeleniny i tie krásne odložené maľované tanieriky od babičky, na ktoré ste už skoro zabudli. Okrem zdravých a kvalitných džemov, korenín, vín či čokolád tu nájdete aj roztomilé doplnky, ktoré kúsok lásky a tepla prinesú aj k vám domov. No čo je hlavné, nájdete tu dobré jedlo.

Na raňajky si môžete objednať čerstvú nátierku ako od mamy či svieže smoothie, samozrejmosťou však je i dokonalá talianska káva od Bazzary. Na obed vás prekvapí napríklad paradajková polievka s pečenou cviklou, perlička s glazovaným zelerom či steak z tuniaka v čiernom sezame. Medzi vychytávky menu, ktoré sa priebežne mení spolu so sezónou, patrí i výborný domáci hamburger s volským okom či zaujímavé sépiové rizoto.

Ako v každej dobrej špajzi, aj tu nájdete všeličo, stačí sa len poriadne pozrieť. Možno si zamilujete pohodlné kreslo pri okne, kde si vychutnáte ľahké šafránové tagliatelle alebo sa zarozprávate s kamarátkou na terase pri skvelom čerstvom cheesecakua cappuccine. A možno si sem zabehnete len na pravidelný prísun vitamínov z čerstvej ovocnej šťavy, ktorý si vezmete so sebou do práce. Jedno je však isté. Zo špajze hladní ani smädní určite neodídete.

Čarovnú Špajzu nájdete aj na facebooku.

Zdroj: kavickari.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech