V tomto rezorte na Bahamách sa neubytuješ, ak nemáš nadváhu

  • Ľudia trpiaci veľkou nadváhou to v živote nemajú najľahšie. Jedným z mnohých dôvodov, prečo sa obézni obyvatelia môžu cítiť v spoločnosti naozaj nepríjemne je fakt, že väčšina zariadení a vybavenie v spoločnosti je prispôsobené telám s menšou hmotnosťou.
  • Ľudia trpiaci veľkou nadváhou to v živote nemajú najľahšie. Jedným z mnohých dôvodov, prečo sa obézni obyvatelia môžu cítiť v spoločnosti naozaj nepríjemne je fakt, že väčšina zariadení a vybavenie v spoločnosti je prispôsobené telám s menšou hmotnosťou.

Obezita sa vyznačuje tiež zhoršenou mobilitou človeka a hroziacimi vážnymi zdravotnými problémami. Keď k tomu pridáme znechutené, či pohŕdavé pohľady okolia, kult štíhlosti a malé veľkosti oblečenia vo väčšine módnych reťazcoch, nie je to o nič lepšie. Toto všetko má veľký dopad na sebavedomie a osobný život ľudí trpiacich nadváhou. Častokrát sa stáva, že títo jedinci sa cítia menejcenne a ich život nie je plnohodnotný. Nenávidia pohľad do zrkadla a v konečnom dôsledku aj samých seba. Kúpaliská, dovolenky a pláže sú pre nich tabu, pretože vyzliecť sa pred toľkými ľuďmi je pre nich hotové peklo

Jamie King, majiteľ špeciálneho dovolenkového rezortu však našiel práve v súčasnom náraste obéznej populácie podnikateľskú príležitosť. Na nádherných Bahamách konkrétne na ostrove  Eleuthera vybudoval dovolenkový rezort určený práve pre ľudí s telesnou hmotnosťou viac ako 115  kilogramov. Ale v čom sa líši od klasických prímorských hotelov? Všetky priestory a vybavenie hotela sú uspôsobené tak, aby sa v ňom ľudia s nadmernou hmotnosťou cítili najpohodlnejšie ako sa len dá. To býva pre nich častokrát problémom. Či už je to nepohodlné sedenie na malých stoličkách, ležadlách alebo jednoducho strach, že sa pod nimi niečo naozaj zlomí. Jamie King tento problém vyriešil, a tak sú všetky ležadlá pri bazéne, toalety vrátane záchodovej misy a kreslá vyrobené pre komfort korpulentnejších ľudí. Celý hotel a izby sú dostatočne priestorné, dvere adekvátne široké a postele sú zaistené kovovými rámami a kostrou, aby vydržali počas spánku človeka s veľkou váhou.

Foto:express.co.uk

V neposlednom rade sa ubytovaní nemusia báť žiadnych predsudkov zo strany ostatných návštevníkov rezortu. Všetci sú na jednej lodi a byť oblečený iba v plavkách už pre nich nemusí byť také zahanbujúce. Vďaka tomuto bahamskému rezortu si môžu naplno užiť dovolenkovanie v krásnom prostredí aj ľudia, ktorí predtým pobyt pri mori nenávideli práve kvôli tomu, že sa necítia dobre vo svojom objemnom tele. Ba čo viac, návštevníci si môžu trikrát denne bez výčitiek užívať „All you can eat“ bufet. Na hoteli tiež pôsobia tzv. tréneri, ktorí učia obéznych ľudí prijať samých seba, a neutápať sa v ľútosti a depresiách z vlastného tela.

Foto: dailymail.co.uk

Oceňujeme, že majiteľ hotela sa podujal ponúknuť maximálny komfort aj pre tých, na ktorých vo veľa prípadoch spoločnosť, resp. poskytovatelia služieb často zabúdajú, avšak možno je to len ďalší prípad, kedy chce niekto zarobiť na nepriaznivej situácií. Obezita je reálny problém, ktorý môže mať pre človeka fatálne následky ak nenájde v sebe odhodlanie danú vec zmeniť. Samozrejme musíme sa naučiť mať radi samých seba takých, akých sme ale ak máme pocit, že niečo s nami nie je v poriadku, vrátane nezdravej hmotnosti, je lepšou voľbou zvoliť ťažšiu cestu a začať žiť zdravšie, zmeniť svoj životný štýl, než návšteva rezortu, ktorá tento stav ospravedlňuje.

Foto: nypost.com

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK