V továrňach na parfémy Dior či Givenchy sa preorientovali na dezinfekčné gély. Rozdajú ich zadarmo

  • Majiteľ luxusných značiek ako Louis Vuitton, Bulgari, Christian Dior, Givenchy a Tiffany & Co pomôže v boji proti koronavírusu
  • Výkonného riaditeľa LVMH Bernarda Arnault oznámil sputenie výroby dezinfekčných gélov, ktoré dostanú zdravotníci vo Francúszku zadarmo
wikimedia.org- Jérémy Barande, archív Startitup
  • Majiteľ luxusných značiek ako Louis Vuitton, Bulgari, Christian Dior, Givenchy a Tiffany & Co pomôže v boji proti koronavírusu
  • Výkonného riaditeľa LVMH Bernarda Arnault oznámil sputenie výroby dezinfekčných gélov, ktoré dostanú zdravotníci vo Francúszku zadarmo

Masívny konglomerát luxusného tovaru, ktorý zahŕňa značky ako Louis Vuitton, Moët, Hennessy oznámil zásadný krok. Tri z jeho najväčších značiek sa na určitý čas preorientujú na výrobu dezinfekčných gélov na ruky, ktorých je momentálne nielen vo Francúzsku akútny nedostatok. Podľa predsedu a výkonného riaditeľa LVMH Bernarda Arnaulta sa budú tieto produkty bezplatne distribuovať zdravotníckym orgánom a nemocniciam v krajine.

„Prostredníctvom tejto iniciatívy má spoločnosť LVMH v úmysle pomôcť riešiť riziko nedostatku produktu vo Francúzsku a umožniť väčšiemu počtu ľudí pokračovať v správnych krokoch na ochranu pred šíriacim sa korona vírusom,“ uviedla spoločnosť vo vyhlásení.

LVMH chce tento záväzok dodržiavať tak dlho, ako to bude potrebné, predovšetkým bude prihliadať na potreby francúzskych zdravotníckych orgánov. Riaditeľ LVMH taktiež zodpovedným orgánom v krajine nepomáha prvýkrát, po požiari v katedrále Notre Dame prispel na jeho rekonštrukciu sumou 200 miliónov dolárov. Čistá hodnota majetku tohto Európana sa odhaduje na 70 miliárd dolárov.

zdroj: wikimedia.org- Jérémy Barande

Nové dáta z Francúzska ukazujú, že ohrození nie sú iba starší ľudia

Aktuálne údaje z Francúzska, kde v posledných dňoch stúpa počet ľudí nakazených koronavírusom, čiastočne spochybňujú doterajšie štatistiky, podľa ktorých sú novým koronavírusom ohrození najmä tí najstarší a ľuďom v mladšom či strednom veku by nemali hroziť vážnejšie komplikácie.

Podľa šéfa francúzskej národnej zdravotníckej agentúry Jéromeho Salomona je však viac ako polovica z 300 ľudí, ktorí momentálne ležia na jednotkách intenzívnej starostlivosti vo Francúzsku s koronavírusom, vo veku nižšom ako 60 rokov.

Bližšie informácie o týchto pacientoch a ich vekovom rozložení Salomon zatiaľ neposkytol. Tieto údaje však nezapadajú do doterajších dát, hovoriacich o tom, že respiračné ochorenie COVID-19, ktoré nový koronavírus vyvoláva, má vážny priebeh najmä u najstarších ročníkov. Doteraz tomu nasvedčovali aj dáta z Francúzska, kde až 71 z 91 doterajších obetí koronavírusu bolo vo veku nad 75 rokov, informuje SITA.

Možným vysvetlením pre vysoký počet ľudí pod 60 rokov na jednotkách intenzívnej starostlivosti by mohla byť prax, ku ktorej museli siahnuť v talianskych nemocniciach, kde sa lekári museli rozhodovať, komu spomedzi nakazených pacientov pomôžu, pričom vyberali tých mladších.

V súvislosti s Francúzskom sa však o takejto praxi, či potrebe zavádzať ju vzhľadom na doterajší počet nakazených, zatiaľ nehovorilo.

Zdroje: motherjones.com, SITA, Twitter, celebritynetworth.com, reuters.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech