V týchto bratislavských prevádzkach sa naraňajkuješ ako kráľ a za super cenu

  • Pripravili sme ti skutočne rôznorodú ponuku
  • Otestovali sme známe prevádzky, ktoré ich majú v ponuke
  • Niektoré sú už v hlavnom meste považované za klasiku
StartitUp
archív Startitup
  • Pripravili sme ti skutočne rôznorodú ponuku
  • Otestovali sme známe prevádzky, ktoré ich majú v ponuke
  • Niektoré sú už v hlavnom meste považované za klasiku

Ako hovorievali naše staré mamky – Raňajkuj ako kráľ! My dúfame, že ti v našom výbere bude kráľovsky chutiť. Vybrali sme prevádzky, ktoré sú dobré a lacné, ale aj prevádzky, ktoré sú svojim zjavom a konceptom unikát. V našom hodnotení je zohľadnená kvalita jedla, obsluhy, atmosféra a čistota prostredia.

Škodovka náš víťaz

Hodnotenie: *****

Škodovka obstála na výbornú s získava prvé miesto.

StartitUp_Škodovka
zdroj: StartitUp_Škodovka

Ak je reč o retroštýle, nie je možné nespomenúť unikátnu kaviareň Škodovka na Medenej ulici v centre hlavného mesta. Za konceptom Škodovky stoja traja kamaráti, ktorých už omrzeli klasické bratislavské prevádzky.

Koncept tohto špecifického miesta, ktoré dýcha dobami minulými vznikol ako priestor pre kamarátov a hostí, kde sa všetci budú cítiť ako doma. Celý priestor naplánovali do najmenších detailov, o čom svedčí zariadenie interiéru a široké spektrum retro doplnkov. Dnes sa Škodovke venujú dvaja bratranci Martin a Július Galátovci.

ŠKodovka/StartitUp
zdroj: ŠKodovka/StartitUp

Právu tu si doprajete výbornú kávu a retro špeciality, ako je treska s rožkom, domáce pomazánky – oškvarková, rybacia, bryndzová, ale aj krupičnú kašu. Bonus je delikatesa menom Ruské vajce. Zapiť to môžeš výbornou čapovanou Kofolou Originál. V rámci zvoleného „menu“ potešili zohriate rožky, ktoré boli krásne teplé a chrumkavé. Návšteva tejto kaviarne ťa vyjde na 6 eur.

Menu Škodovka/Startitup
zdroj: Menu Škodovka/Startitup

Škodovka ponúka príjemné prostredie, milú a ústretovú obsluhu, ktorá vám vyhovie a zároveň nie je doterná. Zabehnite tam ešte teraz, pretože v zime je tam „plnka“.

Platba kartou možná.

Tržby: 113 490 eur

Bagetka na Račku je proste klasika

Hodnotenie: ****

Bagetka skončila na krásnom druhom mieste.

Bagetka na Račku/StartitUp
zdroj: Bagetka na Račku/StartitUp
Nachádza sa na Račianskom mýte smerom na Hlavnú stanicu a ver či nie, bratislavčanov kŕmi už 17 rokov. Nájdeš ju len niekoľko metrov od zastávky autobusov a trolejbusov. V súčasnosti nájdeš Bagetku 1, ktorá funguje dlhšie a hneď vedľa sa nachádza novšie otvorená Bagetky 2. Rozšírenie vzniklo v dôsledku požiadaviek zákazníkov na širší sortiment, ktorý je v bagetke vždy čerstvý a v mnohých smeroch pripomína štýl lahôdok.

Bagetka na Račku/Startitup
zdroj: Bagetka na Račku/Startitup

Samozrejmosťou je sezónna zelenina, ale aj lokálne pečivo, ktoré má bagetka v troch variantoch – biele, celozrné a tmavé. Základné suroviny sú v obidvoch bagetkách rovnaké, no líšia sa v ponuke mäsových výrobkov a syrov. Orientácii napomáhajú prehľadné tabule, ktoré nájdete vonku.

Bagetku si vieš dopriať už od 1,50 a ver, že solídne zasýti. Pokiaľ ťa neprenasleduje vlčí hlad, pokojne si vezmi menšiu verziu. My sme siahli po väčšej a okrem raňajok zostalo aj na olovrant. Výhodou je to, že ak sa nevieš rozhodnúť môžeš si bagetku vyskladať podľa svojej chuti.

Platba kartou možná.

Tržby: 271 995 eur

Modelka Daniela s Bagetkou/StartitUp
zdroj: Modelka Daniela s Bagetkou/StartitUp

Žufaňa

Hodnotenie: ***

Žufaňa skončila na treťom mieste.

Žufaňa_Startitup
zdroj: Žufaňa_Startitup

Žufaňa patrí v Bratislave medzi skvelé prevádzky. Teplé raňajky podáva už od 7. do 10.30 , ale kaše, párky a nátierky sa ti ujdú po celý deň napríklad v nedeľu. Veľkou výhodou je, že Žufaňa je otvorená aj v cez víkendy a sviatky a to v stabilných hodinách medzi 8: 00 a 16:00. Od 11:30 sa na tomto mieste môžeš naobedovať, a to až do konca otváracích hodín.

Žufaňa_Startitup
zdroj: Žufaňa/Startitup

Žufaňa je typ podniku, kde je skvelé a dokonalé úplne všetko. Lievance sú výborné, praženica fenomenálna. Obsluha bola miestami až taká milá, že sa nám to zdalo trošku otravné. Inak je Žufaňa skvelým miestom, ktoré je síce zo spomínaných prevádzok najdrahšie, ale ponúka to najlepšie z lokálneho trhu. Cez víkend je to place to visit a mekka pravých hipsterov. Kráľovské raňajky si dáš za 9 eur.

Platba kartou možná.

Tržby: 299 440 eur

Žufaňa/StartitUp
zdroj: Žufaňa/StartitUp

Bully pri zimáku

Hodnotenie: ***

Bully skončilo na peknom štvrtom mieste.

startitUp
zdroj: startitUp

Jedno z mála miest v Bratislave, kde vám v rámci raňajkového menu naservírujú aj čaj. Skvelé miesto, kde nájdete raňajkové klasiky ako praženica, párky a cez letnú sezónu aj langoš. Pultový predaj resp. táckareň neurazí ráno, ani na obed. Zaujímavý bol široký výber jedla hoci chýbal variant pre vegetariánov, alebo ľudí s potravinovou intoleranciou.

Bully/StartitUp
zdroj: Bully/StartitUp

Bully, ale  má niečo do seba. Interiér pôsobí domácky a s ohľadom na lokalitu – pri zimnom štadióne Ondreja Nepelu – poteší aj priaznivcov hokeja. Farebne dominuje modrá, prostredie je veľmi čisté, obsluha milá a ceny na Bratislavu veľmi ľudové. Kompletné menu bude stáť do 4 eur. Čo viac si priať?

Možno platbu kartou.

Tržby: 151 860 eur

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech