V týchto priestoroch je radosť pracovať. Anketa Office roka má svojich tohtoročných finalistov

  • Tento rok prebieha už 3. ročník ankety, ktorá hodnotí tie najkrajšie pracovné priestory, ktoré doma máme
  • Zo štyroch desiatok firiem je dnes už jasné, koho odborná porota vybrala do finále
Accenture, Eset
CBRE
  • Tento rok prebieha už 3. ročník ankety, ktorá hodnotí tie najkrajšie pracovné priestory, ktoré doma máme
  • Zo štyroch desiatok firiem je dnes už jasné, koho odborná porota vybrala do finále

Aké dôležité je pre teba samotného pracovať v prostredí, ktoré ťa dokonale motivuje, vieš sa v ňom dokonale sústrediť a aj z času na čas vypnúť? Ak si také niečo nezažil a pracuješ denne z malej, nesympatickej kancelárie alebo si zarytý freelancer pracujúci len v kaviarňach, našu dnešnú fotogalériu ani neotváraj. Nachádza sa tu totižto poriadne provokatívna inšpirácia z tých najparádnejších slovenských officov.

Tento rok prebieha už 3. ročník ankety CBRE Office roka, ktorá je čím ďalej, tým obľúbenejšou. Prihlásila sa až štyridsiatka firiem, pričom každý sa chce pochváliť svojim moderným, dynamickým priestorom. O ich hodnote pre samotných zamestnancov v troch kategóriách rozhodla odborná porota zložená z architektov a odborníkov na pracovné prostredie – Florian Frotscher, Barbora Markechová, Nina Weisslechner, Braňo Kaliský a Tomáš Hegedűš. Do užšieho finále teda postúpili:

V kategórii KANCELÁRIA AKO DNA FIRMY:

ESET, Forbes, Green Foundation, Platform a Roche Slovensko.

V kategórii ZDRAVÁ KANCELÁRIA:

ČSOB, Dentsu Aegis, Green Foundation, Poštová banka a SWISS RE.

V kategórii INOVATÍVNA KANCELÁRIA:

Accenture, Dentsu Aegis, Lucron, SWISS RE a 365.bank.

Z týchto firiem zároveň vzíde aj absolútny víťaz tohto ročníka súťaže. Architekta Floriana Frotschera z Make Architects prekvapilo množstvo kvalitných kancelárií, ktoré sa do súťaže prihlásili. „Je skvelé vidieť, koľko firiem na Slovensku ponúka takto vysoko kvalitné pracovné prostredie. Prekvapilo ma to o to viac, že Slovensko je relatívne malý trh. Veľmi povzbudzujúce bolo zistenie, že aj s limitovanými prostriedkami je možné dosiahnuť veľa, ak sú správne nastavené priority a na prvé miesto sú kladené potreby zamestnancov a kvalita pracoviska,“ komentoval prihlásené priestory. Architektka Barbora Markechová z Bogle Architects, ktorá pôsobí v Londýne zase tvrdí: „Je vidieť, že to, čo bolo pred niekoľkými rokmi skôr nadštandard, je v súčasnosti základom administratívnych priestorov. Taktiež je pozitívne, že veľa prihlásených projektov bolo zverených do rúk skúsených architektov a tomu zodpovedá inteligentná práca s priestorom, použitie zaujímavých kombinácií materiálov, nápadité riešenia a hlavne vysoká kvalita prevedenia detailov.“

Víťazi jednotlivých kancelárií, absolútny víťaz súťaže ako aj víťaz hlasovania verejnosti budú vyhlásení na slávnostnej ceremónii 21. februára 2019 v Bratislave.

V nasledujúcej fotogalérii nájdeš všetkých finalistov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech