V Yeme sa môžeš už aj naobedovať. Plnochutné menu ťa však čaká len v tejto prevádzke

  • Kompletné menu je vyrobené zo surovín, ktoré Yeme ponúka vo svojich predajniach
  • Vybrať si môžeš z mäsového, ale aj vegetariánskeho menu
  • Zatiaľ sa však v čase obeda môžeš v najesť len v Yeme na Námestí SNP v Bratislave
yeme (1)
Andrej Sojka/yeme
  • Kompletné menu je vyrobené zo surovín, ktoré Yeme ponúka vo svojich predajniach
  • Vybrať si môžeš z mäsového, ale aj vegetariánskeho menu
  • Zatiaľ sa však v čase obeda môžeš v najesť len v Yeme na Námestí SNP v Bratislave

Plnochutné potraviny Yeme sa rozmáhajú a vyberajú si aj nové mestá, v ktorých odštartujú svoj biznis s myšlienkou ponúkať ľuďom kvalitné potraviny.

Nikdy nevie, čo príde

Na otázku, ako vznikol koncept denného menu v potravinách Yeme, nám spolumajiteľ Peter Varmuža odpovedal veľmi promptne: „Záujem zákazníkov o teplé raňajky motivoval riaditeľa Andreja Sojku k tomu, aby ponuku ešte rozšíril a na skúšku zaviedol aj obedy,“ vysvetľuje.

Menu je veľmi flexibilné, každý deň je v ponuke niečo iné. Dopredu sa teda nedá povedať, čo bude v ponuke. Šéfkuchár dennú ponuku určí podla toho, čoho majú na sklade zrovna viac a podľa Varmužu je práve toto ten mnohými spomínaný zodpovedný prístup.

zdroj: Andrej Sojka/yeme

Niekedy máme dve pražmy, tak ich vykostí a sú z toho štyri porcie, inokedy sa objaví celý losos a pripraví sa na 10 porcií, niekedy zas pan steaky zo zrelého mäsa. Vždy ale máme aj vegánsku alternatívu so sezónnou zeleninou,“ dodáva pre Startitup Varmuža.

Čítaj viac TU>>Yeme spustilo online predaj. Potraviny domov si môže objednať len vybraná časť Bratislavy

zdroj: Andrej Sojka/yeme

Za mäsovú variantu zaplatíš do 7,99 eura a za vegetariánsku variantu o euro menej.

zdroj: Andrej Sojka/yeme

Sú to len začiatky, ale už teraz vidím, že pod Adamovým a Andrejovým vedením sa veci rýchlo zlepšujú,“ chváli svojich zamestnancov Peter Varmuža, ktorý sa v potravinovom biznise pohybuje už niekoľko dlhých rokov.

zdroj: Andrej Sojka/yeme

Raňajková jeseň, jarné obedy

Kávu a koláč si v Yeme môžeš dať od úplného začiatku ich vzniku. Yeme je koncept, ktorého jednotlivé predajne sú umiestnené na strategických miestach, aby sa vyhovelo korporátom, veľkým firmám, ale aj turistom či ľuďom, ktorí si užívajú prechádzky v meste a k tomu skočia do Yeme na kávu.

Čítaj viac TU>>Reťazec Yeme reaguje na dopyt Slovákov, spúšťa bezobalové nakupovanie

Okrem koláčov si v ich prevádzkach môžeš dať povestné chleby s nátierkami, sendviče, šaláty či jogurty. „Našu ponuku stále zlepšujeme, pod vedením executive chefa Adama Heldáka sa neustále sa sezónne inovuje a vylepšuje,“ dopĺňa Varmuža.

Obmieňa sa v závislosti od toho, aká zelenina, syry, mäso či atmosféra k danému ročnému obdobiu prináleží.

View this post on Instagram

Aj my budeme čoskoro potrebovať poriadnu dávku energie. Už túto nedeľu pobežíme Karpaty Run. Najväčší trailový bežecký festival, ktorý má svoj štart na Železnej Studničke. Online registrácia končí 17.9. o 24.00h. Na výber je sedem lesných trás, ktoré vás prevedú ikonickými miestami Malých Karpát. Cieľom tohto behu je oslava prírody, pohybu v lese, ekológie a ochrany prírody. Po skončení behu bude pre vás prichystaná poriadná grilovačka. Viac informácií nájdete tu @karpatyrun. #yemeplnochutnepotraviny #yemepotraviny #lokalnepotraviny #skutocnepotraviny #plnochutnepotraviny #potraviny #bratislava #karpatyrun #karpatyrun2019

A post shared by YEME plnochutné potraviny (@yeme_plnochutne_potraviny) on

Navyše na jeseň sme na SNP pridali na skúšku ponuku teplých raňajok,“ prezrádza Varmuža s tým, že táto novinka sa tešila veľkému záujmu a Yeme na SNP je akýmsi lakmusom pre interné nápady. Takéto raňajky si u nich dá denne takmer stovka zákazníkov.

Na jar ponuku teplých raňajok a obedov rozširujú aj do Panorama city. Ak sa uchytia rovnako ako na Námestí SNP, potraviny plánujú zaradiť ponuku aj do novej prevádzky, ktorá sa bude nachádzať v Stanici Nivy.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK