Väčšina ľudí si „otrávila“ mozog, majú úzkosti a nevedia nič dokončiť. Podivný syndróm odstráni jednoduché riešenie

  • Nezdravé stimulanty idú ruka v ruke s modernou dobou
  • Jednoduchá metóda môže pomôcť s problémami s produktivitou a sústredením
cvičenie a scrollovanie
Ilustračná fotografia, Unsplash/bruce mars, Artem Beliaikin
  • Nezdravé stimulanty idú ruka v ruke s modernou dobou
  • Jednoduchá metóda môže pomôcť s problémami s produktivitou a sústredením

Únava, demotivácia, nespokojnosť – s týmito pocitmi sa z času na čas musí vyrovnať každý z nás. Negatívne emócie tvoria prirodzenú súčasť ľudského života a občas sa nimi netrápime, ale rýchlo sa s nimi vieme vyrovnať. Ak však cítiš, že sa nevieš „vyhrabať“ zo stresu a pripadáš si byť neschopný sústrediť sa na jednu činnosť, môže to byť skutočný problém. A ten práve vytvorila moderná doba.

Viniť popritom nemusíš len seba, ale môže to byť práve chybou zariadenia (na ktorom v tejto chvíli čítaš tento text) a ako pôsobí na dopamínové receptory v tvojom mozgu. Neboj, je tu metóda, ktorá vie vyriešiť tento problém, a to v úplne jednoduchej (ne)činnosti.

Znak doby

Ľudský mozog je v dnešnej dobe neustále a neprestajne stimulovaný vonkajšími vplyvmi. Nie je sa čomu diviť, prostredníctvom maličkého zariadenia v našich rukách máme hocikedy k dispozícii kolektívne vedomosti celého ľudstva a dostať sa k nim môžeme pomocou niekoľkých ťahov prstom. Často sme nimi pritom doslova kŕmení.

Ako sa však čoraz viac ukazuje, naše mozgy neboli na nič podobné vôbec pripravené a na trend, ktorý zatiaľ pozorujeme len približne posledné desaťročie, si veľmi zle zvykajú.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: The Guardian, Harvard Health Publishing, Healthline, PsychCentral, BBC, LinkedIn/Cameron Sepah

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá