Väčšine Slovenska o pár hodín hrozia intenzívne búrky. Výrazné oteplenie je „za rohom“ (PREDPOVEĎ)

  • Uplynulá noc priniesla intenzívne lejaky a stovky bleskov
  • Vlna horúcich dní na nás čaká už budúci týždeň
počasie, búrky
Ilustračná fotografia Unsplash/Christian Tagalog, Max Larochelle
  • Uplynulá noc priniesla intenzívne lejaky a stovky bleskov
  • Vlna horúcich dní na nás čaká už budúci týždeň

Po plodnej noci, ktorá priniesla do západnej časti Slovenska intenzívne lejaky, sa dnes búrky na naše územie opäť vrátia. Tentokrát však zasiahnu len stredné Slovensko, čo do večerných hodín hrozí aj východu. Informuje o tom portál iMeteo.sk.

Aktuálne sa zrážky sústreďujú nad touto oblasťou a s búrkami treba počítať aj počas dňa. V ostatných regiónoch Slovenska by dnes malo prevládať suché a slnečné počasie. Pred prechodom do horúceho počasia dnes očakávaj posledný výraznejší dážď, ktorý sa však dlho nezdrží. 

Najviac zrážok bolo na Záhorí 

Nočné búrky síce splnili očakávania a nepatrili medzi najsilnejšie, no potešili milovníkov bleskov. Na Slovensku ich počas noci udrelo okolo 500, čo nie je vysoké číslo. Výraznejšie boli zrážky, ktoré priniesli do západnej časti krajiny ďalších 20 až 30 milimetrov vody. Najviac zrážok, presahujúcich 30 litrov na meter štvorcový, zaznamenali v oblasti Záhoria.

Zrážkové pole sa momentálne nachádza nad stredným Slovenskom, najmä v jeho severnej časti. Oblačnosť pokrýva celé Slovensko, no popoludní sa od západu začne postupne zmenšovať.

Po búrkach prichádzajú slnečné dni 

Ako však informuje portál iMeteo.sk, počasie sa na Slovensku opäť mení. Numerické modely predpovedajú, že sa v priebehu popoludnia v oblasti stredného Slovenska začne tvoriť kopovitá oblačnosť, ktorá prinesie prehánky a búrky.

Búrková aktivita sa najskôr rozvinie nad stredným Slovenskom a postupne sa bude presúvať smerom na východ. V týchto regiónoch hrozia búrky až do večerných hodín. Na západe Slovenska by už dnes malo prevládať pokojné počasie. Nezabudni na to pri plánovaní aktivít na popoludnie a večer.

Studený front, ktorý nás dnes ovplyvňoval, sa rozpadá a namiesto ochladenia sa môžeme tešiť na pravý opak. Už od zajtrajška začnú teploty na celom Slovensku prudko stúpať. Takže ak si sa dnes bál, že leto sa ešte nezačalo, môžeš si vydýchnuť. Teplé slnečné počasie je konečne na ceste. 

Predpoveď na nedeľu

Ako informuje tlačová agentúra TASR, dnes bude polooblačno až oblačno, miestami prehánky. Teploty 19 až 24 stupňov Celzia. Na západnom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 15 až 12 a najvyššie denné 21 až 24 stupňov Celzia. Na strednom Slovensku polooblačno až oblačno, prehánky. Najnižšie ranné teploty 14 až 9 a najvyššie denné 19 až 23 stupňov. Na východnom Slovensku polooblačno až oblačno, prehánky. Najnižšie ranné teploty 14 až 10 a najvyššie denné 19 až 23 stupňov Celzia.

Predpoveď na pondelok

V pondelok bude slnečno. Teploty 23 až 28 stupňov C. Na západnom Slovensku malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 14 až 11 a najvyššie denné 25 až 28 stupňov C. Na strednom Slovensku malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 13 až 8 a najvyššie denné 23 až 27 stupňov C. Na východnom Slovensku malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 13 až 9 a najvyššie denné 23 až 27 stupňov C.

Zdroje: iMeteo.sk , TASR

Najnovšie videá

Trendové videá