Vakcína proti koronavírusu zo Západu z teba spraví homosexuála, tvrdí významný duchovný

  • Iránsky duchovný spojený s režimom, Ajatolláh Abbas Tabrizian, tvrdí, že vakcína mení ľudí na homosexuálov
  • Tabrizian varoval ľudí, aby sa vyhýbali už zaočkovaným jedincom. Iránski duchovní kombinujú vedeckú nevedomosť s homofóbiou
  • Homosexualita je v Iráne ilegálna, za obvinenie z tohto trestného činu hrozí trest smrti
  • Irán odmieta vakcíny zo západu, očkovať obyvateľov chce iba vakcínami z Ruska, Činy a Indie
LGBT vakcína
TASR/AP/Unsplash, Brian Kyed, Brian Kyed
  • Iránsky duchovný spojený s režimom, Ajatolláh Abbas Tabrizian, tvrdí, že vakcína mení ľudí na homosexuálov
  • Tabrizian varoval ľudí, aby sa vyhýbali už zaočkovaným jedincom. Iránski duchovní kombinujú vedeckú nevedomosť s homofóbiou
  • Homosexualita je v Iráne ilegálna, za obvinenie z tohto trestného činu hrozí trest smrti
  • Irán odmieta vakcíny zo západu, očkovať obyvateľov chce iba vakcínami z Ruska, Činy a Indie

Vo svete a hlavne v online priestore sa šíria tisícky až státisíce konšpiračných teórií o vakcínach proti koronavírusu. Niektoré tvrdia, že vakcíny škodia zdraviu ľudí, iné hovoria, že existuje celosvetové sprisahanie a prostredníctvom vakcíny sa nás snažia začipovať, aby ovládali naše vedomie.

Ďalšie bizarné konšpirácie a tvrdenia uvádzajú, že zaočkovaním vakcínou od spoločnosti AstraZeneca sa z ľudí stanu opice. Do zbierky konšpirácií najnovšie pribudlo aj tvrdenie iránskeho duchovného, ktorý tvrdí, že vakcína proti koronavírusu mení ľudí na homosexuálov.

Deti prezradili, čo si myslia o LGBTI a manželstve medzi dvomi mužmi. Ich nadhľad ťa prekvapí

Nepribližujte sa k ľudom, ktorý sa nechali zaočkovať, tvrdí duchovný 

Jerusalem Post informuje, že iránsky duchovný spojený s režimom, Ajatolláh Abbas Tabrizian, tvrdí, že vakcína proti koronavírusu spraví z ľudí homosexuálov a varuje, aby sa neočkovaní vyhýbali ľudom, ktorí už zaočkovaní sú. Dôvodom má byť  údajná premena na homosexuálov. „Nepribližujte sa k tým, ktorí dostali vakcínu COVID. Stali sa z nich homosexuáli,“ cituje Jerusalem Post duchovného slová na platforme Telegram.

Podľa Jerusalem Post to nie sú prvé kontroverzné výroky Tabriziana, ktorý má vyhranený názor na západnú medicínu. Minulý rok video zachytávalo, že pálil Harrisonovu príručku medicíny a tvrdil, že si krajina vystačí s „islamskou medicínou“.

lgbti
zdroj: Unsplash/Allie

Sheina Vojoudi, iránska disidentka, ktorá utiekla z Iránskej islamskej republiky kvôli represiám, v nedeľu pre denník The Jerusalem Post uviedla, že duchovní v Iráne trpia nedostatkom vedomostí a ľudskosti.

„V skutočnosti je jeho cieľom šírenia nezmyslov pokúsiť sa vystrašiť ľudí (z) očkovania, zatiaľ čo vodca režimu a ďalší úradníci dostali Pfizer a oni to ľuďom neposkytujú s výhovorkou, že nedôverujú západu, “ povedala disidentka.

Komunita LGBTQ ako obetný baránok 

Iráne je homosexualita ilegálna a pri obvinení z tohto trestného činu ľudom hrozí poprava. Zo správy WikiLeaks datovanej do roku 2008 vyplýva, že od islamskej revolúcie v roku 1797 popravil iránsky režim približne 4 000 – 6 000 gayov a lesbičiek.

Bojovník za práva LGBTQ a pracovník v oblasti ľudských práv Peter Tatchell pre Jerusalem Post, uviedol, že duchovní zámerne kombinujú homofóbnu rétoriku s vedeckou nevedomosťou. „Démonizuje očkovací program aj ľudí LGBT + bez štipky dôkazov,“ uviedol Tatchell.

„Snahou vystrašiť verejnosť tým, že sa nebude chcieť dať zaočkovať proti koronavírusu, podporuje pandémiu a ohrozuje životy. Jeho bizarné, iracionálne tvrdenia, robia z LGBT obetných baránkov a uprednostňuje teologické predsudky pred vedeckými poznatkami. Je to správanie typické pre mnohých iránskych náboženských a politických vodcov“.

Očkovať sa chcú len čínskou alebo ruskou vakcínou 

Minulý týždeň Irán dostal prvú zásielku ruskej vakcíny Sputnik V. „Prvá zásielka vakcín z Moskvy… pristála na letisku Imáma Chomejního v Teheráne,“ informovala iránska štátna tlačová agentúra IRNA bez bližšieho určenia množstva dávok.

Druhá a tretia zásielka ruskej vakcíny by mali byť zaslané do Teheránu 18. a 28. februára, informovala IRNA s odvolaním sa na iránskeho veľvyslanca v Moskve.

Iránska islamská republika, ktorá bojuje s najväčšou epidémiou nového druhu koronavírusu na Blízkom východe, vyhlásila, že sa bude spoliehať iba na vakcíny z Ruska, Indie alebo Číny, zatiaľ čo pracuje aj na vývoji vlastnej očkovacej látky.

„Pliaga“ nemá konca. Očkovať sa pravdepodobne budeme musieť ešte roky a opakovane, tvrdia odborníci

Iránsky najvyšší vodca ajatolláh Alí Chameneí v priebehu januára zakázal používanie vakcín vyrobených v Spojených štátoch a Británii, pričom ich označil za „absolútne nedôveryhodné“.

Prvá fáza hromadnej očkovacej kampane sa má podľa očakávaní začať ešte pred začiatkom marca. Zaočkovaných má byť počas nej 83 miliónov ľudí.

Irán od začiatku pandémie zaznamenal viac ako 1,4 milióna prípadov nákazy a vyše 58 000 úmrtí v spojitosti s ochorením COVID-19.

Zdroje: Jerusalem Post, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech