Vallo chce pre Bratislavčanov viac prírody. Mesto otvorilo ukážkovú pozorovňu zvierat

  • V lesoch v blízkosti Bratislavy vznikla nová pozorovňa zvierat
  • Informoval o tom Matúš Vallo na svojom Facebooku
pjimage - 2021-11-19T144916.046
Facebook/Matúš Vallo má rád Bratislavu
  • V lesoch v blízkosti Bratislavy vznikla nová pozorovňa zvierat
  • Informoval o tom Matúš Vallo na svojom Facebooku

S príchodom pandémie sa slovenské lesy a hory stali veľmi populárne. Ľudia začali chodiť na prechádzky a nasávať z tohto prostredia prírodnú energiu. To si uvedomuje aj primátor Bratislavy Matúš Vallo, ktorý sa tieto oblasti snaží pre návštevníkov zatraktívniť.

Vznikla tak nová pozorovateľňa zvierat, ktorá má názov Vydrica. Projekt nenarúša nedotknuté prostredie a návštevníkom dáva možnosť vychutnať si krásny výhľad a pozorovať zver. Za projektom stojí Metropolitný inštitút Bratislavy a Mestské lesy v Bratislave.

Ďalšie Živé miesto je na svete, v Malých Karpatoch sme vytvorili pozorovňu zvierat Vydrica 👀Od začiatku pandémie sa…

Posted by Matúš Vallo má rád Bratislavu on Friday, November 19, 2021

Ako informuje Vallo na svojom Facebooku, názov pozorovateľne je odvodený od tamojšej lokality, ktorá sa nachádza v území, kde pramení vodný tok Vydrice. Na tomto mieste sa často objavujú muflóny, diviaky, líšky, bažanty a daniele. Presná lokalita však uvedená nie je.

„Nájdete ju medzi Červeným krížom a lokalitou U Slivu, presnú polohu naschvál neuvádzam,“ píše Matúš Vallo.

Do priestoru sa zmestí menšia skupinka ľudí, keďže jeho výmera je 13 štvorcových metrov. Návštevníkov uchráni pred nepriaznivým počasím, no zároveň im poskytne priestor na oddych.

Za realizáciou projektu stoja zamestnanci Mestských lesov v Bratislave. Pozorovateľňa je postavená zo smrekovcových hranolov pochádzajúcich z inej časti lesoparku. Primátor Bratislavy však žiada návštevníkov, aby k miestu pristupovali s rešpektom a zver neplašili.

V pešej dostupnosti sa nachádza napríklad Malý Slavín, Pánova lúka a Studnička Zbojníčka. Zaujímavosťou je, že v tejto oblasti sa hospodársky neťaží drevo a v budúcnosti sa stane súčasťou národnej prírodnej rezervácie Pramene Vydrice. 

Zdroj: Facebook

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie