Vallo odhalil bulvár na Mlynských nivách. Pre autá bude otvorený už o pár dní

  • Na Mlynských Nivách sa otvára dlho neprístupný bulvár
  • Autá budú môcť po ňom po prvý krát prejsť začiatkom novembra
  • Dnes to oznámil primátor Matúš Vallo na svojich sociálnych sieťach
BeFunky-collage – 2020-10-15T184711.497
Facebook/Matúš Vallo má rád Bratislavu
  • Na Mlynských Nivách sa otvára dlho neprístupný bulvár
  • Autá budú môcť po ňom po prvý krát prejsť začiatkom novembra
  • Dnes to oznámil primátor Matúš Vallo na svojich sociálnych sieťach

Dlho neprístupný bulvár Mlynské nivy bol kvôli stavaniu novej autobusovej stanice celé mesiace určený len pre chodcov. Autá budú môcť po ňom po prvý krát prejsť začiatkom novembra. Dnes to oznámil primátor Matúš Vallo na svojich sociálnych sieťach.

Na bulvári Mlynské nivy prebieha kolaudácia. Otvorenie je plánované na začiatok novembra. Pozrite sa, ako to tam vyzerá,“ písal vo facebookovom poste primátor. 

Rozkopanej Bratislave je koniec

Dopravná situácia v hlavnom meste Bratislave by sa mala čoskoro zlepšiť, tvrdí magistrát. „Bratislava v poslednom období pôsobí, akoby bola kompletne rozkopaná. Dôvodom je množstvo lokálnych opráv ciest a chodníkov, ktoré vykonávajú popri veľkých projektoch ako rekonštrukcia Dúbravsko-Karloveskej radiály, bulváru Mlynské nivy, rýchlostnej cesty D4/R7 alebo rekonštrukcia električkovej trate pri Americkom námestí,“ uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo na sociálnej sieti.

vallo bulvar mlynske nivy
zdroj: Facebook/Matúš Vallo

Dodal, že situácia by sa mala postupne zlepšovať spustením električkovej trate do Dúbravky, postupným otváraním zjazdov z Prístavného mosta či otvorením bulváru Mlynské nivy.

Bratislava je komplet rozkopaná. Vallo vysvetlil, čo chystá a kedy to skončí

Dňa 26. októbra spustíme prevádzku električky po novozrekonštruovanej trati v Karlovej Vsi a Dúbravke v celej jej dĺžke. Začiatkom novembra očakávame otvorenie bulváru Mlynské nivy, ku ktorému už teraz prebieha kolaudačné konanie, uviedol Vallo.

Povedal, že v decembri bude ukončená aj rekonštrukcia trate pri Americkom námestí, po ktorej začnú premávať električky. Konzorcium D4/R7 bude zároveň postupne otvárať ďalšie zjazdy z kruhového objazdu pod Prístavným mostom, aj keď v tomto prípade nás ešte čakajú aj uzávery niektorých iných zjazdov, na ktorých rekonštrukčné práce ešte neprebehli, uzavrel Vallo.

 

Najnovšie videá

Trendové videá