Vallo odhalil bulvár na Mlynských nivách. Pre autá bude otvorený už o pár dní

  • Na Mlynských Nivách sa otvára dlho neprístupný bulvár
  • Autá budú môcť po ňom po prvý krát prejsť začiatkom novembra
  • Dnes to oznámil primátor Matúš Vallo na svojich sociálnych sieťach
BeFunky-collage - 2020-10-15T184711.497
Facebook/Matúš Vallo má rád Bratislavu
  • Na Mlynských Nivách sa otvára dlho neprístupný bulvár
  • Autá budú môcť po ňom po prvý krát prejsť začiatkom novembra
  • Dnes to oznámil primátor Matúš Vallo na svojich sociálnych sieťach

Dlho neprístupný bulvár Mlynské nivy bol kvôli stavaniu novej autobusovej stanice celé mesiace určený len pre chodcov. Autá budú môcť po ňom po prvý krát prejsť začiatkom novembra. Dnes to oznámil primátor Matúš Vallo na svojich sociálnych sieťach.

Na bulvári Mlynské nivy prebieha kolaudácia. Otvorenie je plánované na začiatok novembra. Pozrite sa, ako to tam vyzerá,“ písal vo facebookovom poste primátor. 

Rozkopanej Bratislave je koniec

Dopravná situácia v hlavnom meste Bratislave by sa mala čoskoro zlepšiť, tvrdí magistrát. „Bratislava v poslednom období pôsobí, akoby bola kompletne rozkopaná. Dôvodom je množstvo lokálnych opráv ciest a chodníkov, ktoré vykonávajú popri veľkých projektoch ako rekonštrukcia Dúbravsko-Karloveskej radiály, bulváru Mlynské nivy, rýchlostnej cesty D4/R7 alebo rekonštrukcia električkovej trate pri Americkom námestí,“ uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo na sociálnej sieti.

vallo bulvar mlynske nivy
zdroj: Facebook/Matúš Vallo

Dodal, že situácia by sa mala postupne zlepšovať spustením električkovej trate do Dúbravky, postupným otváraním zjazdov z Prístavného mosta či otvorením bulváru Mlynské nivy.

Bratislava je komplet rozkopaná. Vallo vysvetlil, čo chystá a kedy to skončí

Dňa 26. októbra spustíme prevádzku električky po novozrekonštruovanej trati v Karlovej Vsi a Dúbravke v celej jej dĺžke. Začiatkom novembra očakávame otvorenie bulváru Mlynské nivy, ku ktorému už teraz prebieha kolaudačné konanie, uviedol Vallo.

Prečo je mesto rozkopané a aké sú novinky na Dúbravsko-karloveskej radiále?

Bratislava v poslednom období pôsobí, ako by bola kompletne rozkopaná. Dôvodom je množstvo lokálnych opráv ciest a chodníkov, ktoré prebiehajú popri veľkých infraštruktúrnych projektoch, ako rekonštrukcia Dúbravsko-karloveskej radiály, bulváru Mlynské nivy, rýchlostnej cesty D4/R7 alebo rekonštrukcia električkovej trate pri Americkom námestí, ktorá začala hneď po dokončení rekonštrukcie časti električkovej trate v Rači. Naším cieľom je uskutočniť všetky opravy komunikácií, ktoré sme si naplánovali na začiatku roka aj napriek dopadom koronakrízy. Situácia s dopravou, ktorá týmito prácami trpí, by sa už mala v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch postupne zlepšovať. 26. októbra spustíme prevádzku električky po novozrekonštruovanej trati v Karlovej vsi a Dúbravke v celej jej dĺžke. Začiatkom novembra očakávame otvorenie bulváru Mlynské Nivy, ku ktorému už teraz prebieha kolaudačné konanie. V decembri bude ukončená aj rekonštrukcia trate pri Americkom námestí a spustíme po nej električku. Konzorcium D4/R7 bude zároveň postupne otvárať ďalšie zjazdy z kruhového objazdu pod Prístavným mostom, aj keď v tomto prípade nás ešte čakajú aj uzávery niektorých iných zjazdov, na ktorých rekonštrukčné práce ešte neprebehli. Aké sú novinky na Dúbravsko-karloveskej električkovej radiále? ✅Minulý týždeň sa dobetónoval posledný úsek jazdnej dráhy električky ✅Prebiehajú dokončovacie práce na zastávkach MHD – pokladá sa dlažba, montujú sa prístrešky a inštaluje sa mobiliár ✅Začali sme s pokládkou rozchodníka od tunela smerom do Karlovej Vsi✅Osadili sme nové stožiare trakčného vedenia✅Pokračujeme v prácach na chodníkoch✅Popri trati sa kladú nové cestné obrubníkyV Karlovej Vsi a Dúbravke postupne rekonštruujeme cesty popri električkovej trati v oboch smeroch s dôrazom na detaily a kvalitné prevedenie. Nakoľko pri horšom počasí v zimných mesiacoch nebude možné realizovať opravy povrchov vozoviek, na úsekoch, kde to nemá zásadný negatívny dopad na dopravu, opravujeme cesty ešte počas prác na električkovej trati. Tie ostatné, ktoré by dnes dopravnú situáciu ešte viac skomplikovali, a nebude ich možné zrealizovať do nepriaznivého zimného počasia, dokončíme na jar budúceho roka.Ďakujeme za vašu trpezlivosť

Posted by Matúš Vallo má rád Bratislavu on Thursday, October 1, 2020

Povedal, že v decembri bude ukončená aj rekonštrukcia trate pri Americkom námestí, po ktorej začnú premávať električky. Konzorcium D4/R7 bude zároveň postupne otvárať ďalšie zjazdy z kruhového objazdu pod Prístavným mostom, aj keď v tomto prípade nás ešte čakajú aj uzávery niektorých iných zjazdov, na ktorých rekonštrukčné práce ešte neprebehli, uzavrel Vallo.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK