Vallo si zahral v jednom z najúspešnejších slovenských seriálov. Propaguje sčítavanie Slovenska

  • V populárnom slovenskom seriáli si dnes zahrá aj Matúš Vallo
  • V Oteckoch propaguje sčítanie obyvateľstva
Matúš Vallo, Oteckovia
Facebook Matúša Valla
  • V populárnom slovenskom seriáli si dnes zahrá aj Matúš Vallo
  • V Oteckoch propaguje sčítanie obyvateľstva

Primátor mesta Bratislavy si od svojho „primátorovania“ na chvíľu oddýchne. Matúš Vallo sa dnes objaví v úspešnom slovenskom seriáli Oteckovia. Tvorcovia seriálu ho do deja nezakomponovali náhodou – Matúš Vallo bude propagovať sčítanie obyvateľstva. 

Oteckovia príkladom

To, že je primátor Bratislavy umeleckou dušou, nie je žiadnym tajomstvom. Je členom kapely PARA. Najnovšie ho však môžeme vidieť aj v seriáli. Uvidíme, ako sa bude herecká kariéra Matúša Valla vyvíjať. Možno si ako ďalšiu métu zvolí celovečerný film. Ako hovorí: „Som ochotný urobiť hocičo pre to, aby ľudia vedeli, že sa musíme sčítať.“ 

Som ochotný urobiť hocičo pre to, aby ľudia vedeli, že sa musíme sčítať. Aj hrať v populárnom slovenskom seriáli. Ak mám…

Posted by Matúš Vallo má rád Bratislavu on Friday, February 26, 2021

Matúš Vallo poučí seriálových oteckov Braňa Deáka, Vlada Kobielskeho a Filipa Tůmu, ako sčítanie obyvateľov v elektronickej podobe funguje. „Odtiaľto vôbec nemusíte odísť, nemusíte vytiahnuť ani pätu z domu, dokonca ani nohu z vaničky, dnes to je online.“

Od sčítania sa odrazí aj vývoj tvojho mesta

Matúš Vallo prostredníctvom televíznych obrazoviek opäť pripomenie aj dôležitosť sčítania. Ako v epizóde Oteckov uvádza Matúš Vallo: „Bratislavčania sa pred 10 rokmi zle sčítali a odvtedy prichádzame o 10 miliónov ročne.“ 

Prosím vás fakt sa dajte sčítať všetci, lebo toto už nie je sranda a nabudúce bude u Marcina. #saoteckovallo #hahaha

Posted by Zomri on Friday, February 26, 2021

„Od počtu trvalo bývajúceho obyvateľstva na území obce závisí aj výška podielových daní pre obec. Údaje o obvyklom pobyte môžu zreálniť a zaktualizovať mnohé požiadavky obcí k zlepšeniu kvality života pre obyvateľov. Od vekovej štruktúry obyvateľstva na území obce závisí plánovanie počtu miest v materských školách, v základných školách či plánovanie služieb pre seniorov,“ uvádza sa na portáli.

Nie je reklama ako reklama 

Matúš Vallo si na propagáciu sčítania obyvateľstva zvolil skutočne zaujímavú stratégiu. A nielenže je táto stratégia zaujímavá, pravdepodobne bude mať aj efekt. Seriál Oteckovia sa teší vysokej popularite – denne ho sledujú tisícky ľudí. 

Sčítanie obyvateľstva na propagáciu však využívajú aj iní. Veriaci. Aj neveriaci. Už pred spustením kampane cirkvi vyzývali občanov Slovenskej republiky, aby sa prihlásili k svojmu vierovyznaniu. Totižto, sčítanie obyvateľov môže ovplyvniť aj finančné dotácie. 

Kampaň nehanbím sa za Ježiša využila na propagáciu prázdne bilboardy. Citáciou z evanjelia podľa Matúša sa snaží nadácia Slovakia Christiana vyzvať ľudí, aby svoju vieru v dotazníku priznali. „Kto mňa zaprie pred ľuďmi, toho aj ja zapriem pred svojím otcom.

Posted by Nehanbím sa za Ježiša on Thursday, February 25, 2021

Ako uvádza Denník N, zákon o financovaní cirkvi sa menil v roku 2019. Financovanie cirkvi teda závisí aj od sčítania obyvateľov. Ak počet veriacich v sčítaní klesne o viac ako 10 %, znížia sa aj financie určené pre cirkev. Naopak, ak ich počet stúpne, rovnako stúpne aj finančný príspevok. 

Zdroje: Voyo, Facebook Matúša Valla , Denník N

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK